e-prowadniki i plastikowe łożyska ślizgowe w rolnictwie. Czy takie relacje są możliwe?

 • Post author:
Konkurs vector 2024 - najlepsze rozwiązania z zastosowaniem prowadników kablowych

Zacznijmy od faktu, który zna niewiele osób. A Ci, którzy słyszeli, nie do końca mu dowierzają. Czy wiecie, że produkowane przez igus e-prowadniki i plastikowe łożyska ślizgowe wykorzystywane w rolnictwie wydłużają żywotność maszyn rolniczych aż 8-krotnie…

Czy wiesz, że w Polsce wykorzystujemy 60% powierzchni kraju do celów rolniczych, a w rolnictwie pracuje około 12% wszystkich pracowników? Niezwykle intrygujące jest więc zagłębienie się w zagadnienie, czy przemysłowe maszyny rolnicze wykorzystujące polimery górują nad ich metalowymi odpowiednikami? Czy ten związek może naprawdę zadziałać?

łożyska ślizgowe w rolnictwie

Czy jest miejsce na e-prowadniki i plastikowe łożyska ślizgowe stosowane w rolnictwie?

Badacze przemysłu podkreślili moją ignorancję, ale również zaskoczyli mnie, jak niewielki nacisk kładziemy na znaczenie tej ważnej linii życia. Rolnictwo to ogromny przemysł, a produkty igus® są mocno zaangażowane w wielu dziedzinach. Począwszy od e-łańcuchów® na tylnej stronie opryskiwaczy polowych, zastępujących duże, ciężkie łożyska metalowe łożyskami polimerowymi, aż po systemy liniowe drylin® wspomagające ruchome części kokpitu ciągnika.

 1. łożyska iglidur® J w mechanizmach regulacji lusterek
 2. wózki prowadzące Drylin® W w mechanizmach regulacyjnych silnika
 3. prowadnice liniowe drylin® W w mechanizmach regulacji oparcia
 4. łożyska iglidur® G w kolumnach kierownicy
 5. triflex® 3D e-chain® w elementach sterujących
 6. podwójne złącza igubal® w połączeniach zaworów hydraulicznych
 7. prowadnice liniowe drylin® W w mechanizmach regulacji oparcia
 8. prowadnice liniowe drylin® W w mechanizmach regulacji podłokietników
 9. Łańcuch energetyczny E2 i liny łańcuchowe typu „chainflex®” w mechanizmach regulacji siedzenia

Produkty igus® są idealne do zastosowań w rolnictwie. Ważne jest, aby wszystkie produkty były odporne na zabrudzenia, wysoką temperaturę, wstrząsy i obciążenia krawędziowe. produkty igus® są odporne na wszystkie te czynniki i składają się z następujących elementów:

 • Pracują na sucho i są odporne na korozję
 • Odporny na kurz i brud
 • Wysoka stabilność mechaniczna
 • Tłumienie drgań
 • Rekompensata za niewspółosiowość i odchylenia
 • Łatwa instalacja

Wszystko to prowadzi do tego, że nasza mantra „tworzywa sztuczne dla dłuższej żywotności”, więc łatwo zauważyć, dlaczego produkty igus® są tak chętnie stosowane w tej branży.

Innowacje igus®

Zaprojektowaliśmy specjalny asortyment łożysk, aby dopasować je do stabilności, wytrzymałości i obciążenia, które zastąpiłyby łożyska metalowe w terenie. Przedstawiamy łożysko TX1.

Łożysko TX1 charakteryzuje się doskonałą stabilnością wymiarową dzięki metodzie, w której jest produkowane. Łożyska z nawiniętymi długimi włóknami nadal pozwalają na ich bezobsługową pracę oraz brak konieczności smarowania, nie obniżając przy tym wytrzymałości.

Posiadamy inne materiały, które są stosowane głównie w tej branży, takie jak iglidur® Z i iglidur® Q. Oba te materiały sprawdzają się w ekstremalnych warunkach i zapewniają długą żywotność wymaganą w warunkach rolniczych.

Inne produkty, takie jak e-chain®, są wykorzystywane w różnych zastosowaniach, co pozwala na ochronę kabli podczas pracy w terenie. Charakter zastosowania decyduje o wielkości i serii e-chain®, ale mamy wiele wariantów, które pasują do wszystkich rozwiązań.

Nasze łączniki widełkowe znajdują zastosowanie również w tej branży, w rozsiewaczach nawozów oferując: odporność na korozję, tłumienie drgań i wysoką wytrzymałość na rozciąganie. Kiedy inwestujemy w tak duże maszyny o dużej wytrzymałości i mamy możliwość zastosowania produktów, które są lekkie, mogą zaoferować wytrzymałość i zaoszczędzić czas i pieniądze, oczywiste jest, że je wybierzemy. Oto odpowiedź, dlaczego producenci maszyn rolniczych wybierają produkty igus® już na etapie projektowania.

W świecie, w którym konserwacja jest kluczowa, konieczna jest ochrona maszyn rolniczych. Pomagają one bowiem w utrzymaniu ziemi, na której uprawiamy naszą żywność. Abyśmy mogli sprostać wymaganiom dotyczącym krajowego spożycia żywności, musimy stosować produkty, które zapewniają długą żywotność i niewielką konserwację. Rolnictwo Polski odgrywa istotną rolę w ogólnej gospodarce kraju. W związku z tym, teraz bardziej niż kiedykolwiek, powinniśmy chronić je za pomocą produktów igus®.

Dodaj komentarz