Po co nam certyfikat z weryfikacją UL (UL Verified) dla przewodów chainflex®?

  • Post author:

Wielu Klientów pytało nas ostatnio, dlaczego dodajemy kolejny certyfikat do naszego portfolio produktów. Mamy już certyfikat UL. Po co jeszcze jeden? Dlaczego potrzebujemy certyfikatu UL Verified? Co on mówi i czym się różni od dotychczasowego? Te pytania są uzasadnione, dlatego omówimy je w tym wpisie i wyjaśnimy, co sprawia, że UL Verified jest tak wyjątkowy.

Dlaczego UL Verified?

UL lub Underwriters Laboratories jest niezależną firmą naukową i technologiczną. Ustanawia i utrzymuje ogólnobranżowe normy bezpieczeństwa dla produktów mechanicznych, elektrycznych i chemicznych. Od 1894 r. normy bezpieczeństwa UL zawierają zalecenia projektowe oraz wymagania dotyczące testowania i konstrukcji różnych produktów. Znajdują się tu również wymagania elektryczne dla przewodów.

UL jest również uznanym na całym świecie laboratorium badawczym i jednym z najszerzej akceptowanych znaków certyfikacji. W USA znak ten pojawia się na 22 miliardach produktów rocznie.

UL przeprowadza regularne testy produktów zgodnie z obowiązującymi normami. Następnie przeprowadzane są dalsze audyty w celu monitorowania zgodności i spójności produktu.

Do czego służy znak UL Verified?

Znak UL Verified pozwala konsumentom zweryfikować dokładność oświadczeń marketingowych i promocyjnych dotyczących produktu, procesu, systemu lub obiektu. UL przeprowadza niezależną, obiektywną i naukowo uzasadnioną ocenę. Następnie dostarcza producentowi niestandardowe logo UL Verified (patrz poniżej). To logo może być używane przez firmę do wspierania swoich roszczeń marketingowych. Dzięki temu klienci i konsumenci mogą łatwo zidentyfikować bezpieczne i godne zaufania produkty.

UL Verified dla chainflex®

Na początku 2020 roku UL dokonał przeglądu naszego 36-miesięcznego oświadczenia gwarancyjnego chainflex® w kilku audytach. Dotyczy to elektrycznych i mechanicznych parametrów kabli oraz procesu obliczania ich żywotności.

Dane z testów są analizowane i podsumowywane w naszym kalkulatorze żywotności online. Można łatwo wprowadzić swoje wymagania do kalkulatora żywotności i dowiedzieć się, jak długo wybrany kabel będzie działał w danym zastosowaniu. Zapraszamy do wypróbowania!

Po pomyślnym zakończeniu audytu otrzymaliśmy również nasze własne logo UL Verified. Znak kontrolny UL o numerze B129699 jest indywidualną cechą rozpoznawczą. Dzięki niemu nabywca może znaleźć w Internecie więcej informacji o konkretnej obietnicy produktu chainflex® zweryfikowanej przez UL. Ułatwia to Klientowi podjęcie decyzji o wyborze chainflex®.

Dlaczego potrzebujemy certyfikatu UL Verified?

Dzięki tym możliwościom w połączeniu z nowym certyfikatem UL Verified mogliśmy zainspirować jeszcze więcej klientów i jeszcze bardziej wzmocnić ich zaufanie do naszych produktów.

Więcej informacji na temat naszej weryfikacji można znaleźć na naszej stronie internetowej. Możesz również odwiedzić naszą stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej o asortymencie chainflex® lub skontaktować się z ekspertem firmy igus®.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz na adres: kkozlowski@igus.net. Karol Kozłowski, jak nikt inny zna się na przewodach chainflex® i chętnie odpowie na wszystkie pytania, które ich dotyczą.

Dodaj komentarz