Po co nam certyfikat z weryfikacją UL (UL Verified) dla przewodów chainflex®?

  • Post author:
Konkurs vector 2024 - najlepsze rozwiązania z zastosowaniem prowadników kablowych

Wielu Klientów pytało nas ostatnio, dlaczego dodajemy kolejny certyfikat do naszego portfolio produktów. Mamy już certyfikat UL. Po co jeszcze jeden? Dlaczego potrzebujemy certyfikatu UL Verified? Co on mówi i czym się różni od dotychczasowego? Te pytania są uzasadnione, dlatego omówimy je w tym wpisie i wyjaśnimy, co sprawia, że UL Verified jest tak wyjątkowy.

Dlaczego UL Verified?

UL lub Underwriters Laboratories jest niezależną firmą naukową i technologiczną. Ustanawia i utrzymuje ogólnobranżowe normy bezpieczeństwa dla produktów mechanicznych, elektrycznych i chemicznych. Od 1894 r. normy bezpieczeństwa UL zawierają zalecenia projektowe oraz wymagania dotyczące testowania i konstrukcji różnych produktów. Znajdują się tu również wymagania elektryczne dla przewodów.

UL jest również uznanym na całym świecie laboratorium badawczym i jednym z najszerzej akceptowanych znaków certyfikacji. W USA znak ten pojawia się na 22 miliardach produktów rocznie.

UL przeprowadza regularne testy produktów zgodnie z obowiązującymi normami. Następnie przeprowadzane są dalsze audyty w celu monitorowania zgodności i spójności produktu.

Do czego służy znak UL Verified?

Znak UL Verified pozwala konsumentom zweryfikować dokładność oświadczeń marketingowych i promocyjnych dotyczących produktu, procesu, systemu lub obiektu. UL przeprowadza niezależną, obiektywną i naukowo uzasadnioną ocenę. Następnie dostarcza producentowi niestandardowe logo UL Verified (patrz poniżej). To logo może być używane przez firmę do wspierania swoich roszczeń marketingowych. Dzięki temu klienci i konsumenci mogą łatwo zidentyfikować bezpieczne i godne zaufania produkty.

UL Verified dla chainflex®

Na początku 2020 roku UL dokonał przeglądu naszego 36-miesięcznego oświadczenia gwarancyjnego chainflex® w kilku audytach. Dotyczy to elektrycznych i mechanicznych parametrów kabli oraz procesu obliczania ich żywotności.

Dane z testów są analizowane i podsumowywane w naszym kalkulatorze żywotności online. Można łatwo wprowadzić swoje wymagania do kalkulatora żywotności i dowiedzieć się, jak długo wybrany kabel będzie działał w danym zastosowaniu. Zapraszamy do wypróbowania!

Po pomyślnym zakończeniu audytu otrzymaliśmy również nasze własne logo UL Verified. Znak kontrolny UL o numerze B129699 jest indywidualną cechą rozpoznawczą. Dzięki niemu nabywca może znaleźć w Internecie więcej informacji o konkretnej obietnicy produktu chainflex® zweryfikowanej przez UL. Ułatwia to Klientowi podjęcie decyzji o wyborze chainflex®.

Dlaczego potrzebujemy certyfikatu UL Verified?

Dzięki tym możliwościom w połączeniu z nowym certyfikatem UL Verified mogliśmy zainspirować jeszcze więcej klientów i jeszcze bardziej wzmocnić ich zaufanie do naszych produktów.

Więcej informacji na temat naszej weryfikacji można znaleźć na naszej stronie internetowej. Możesz również odwiedzić naszą stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej o asortymencie chainflex® lub skontaktować się z ekspertem firmy igus®.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz na adres: kkozlowski@igus.net. Karol Kozłowski, jak nikt inny zna się na przewodach chainflex® i chętnie odpowie na wszystkie pytania, które ich dotyczą.

Dodaj komentarz