Kultura organizacyjna firmy, czyli jak pracujemy w igus®?

  • Post author:
Konkurs vector 2024 - najlepsze rozwiązania z zastosowaniem prowadników kablowych
Webinar - systemy odciągu triflex i rozwiązania dla robotów SCARA


Jak pracuje się w igus


Wszyscy wiemy, że atmosfera w pracy jest bardzo ważna. Szukając zatrudnienia, warto zwrócić uwagę na to, jaka kultura organizacyjna panuje w firmie, do której aplikujemy. Ważne jest zarówno to, jak wygląda dzień pracy, ale również panujące w firmie obyczaje.

Kultura organizacyjna w igus®

W biurze rozpoczynamy pracę o godz. 8.00, a kończymy o 16.15. Nieco inaczej wygląda to na produkcji. Tutaj załoga działa w systemie dwuzmianowym. Pierwsza zmiana zaczyna pracę o godz. 6.00 i kończy o 14.00, natomiast druga pracuje w godzinach 14.00 – 22.00.

Wszyscy mówimy do siebie po imieniu od pierwszego dnia pracy. Nie ma tutaj Pań i Panów, są za to Ola, Kasia, Piotrek czy Mateusz. Co więcej, również do naszych Dyrektorów Zarządzających zwracamy się po imieniu, dzięki czemu atmosfera pracy jest naprawdę przyjazna.

Chętnie sobie pomagamy. Dlatego też, dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem z każdym, kto tylko zechce nas wysłuchać. Zagadnienia, które wydają się trudne, staramy się przedstawić jak najbardziej zrozumiale. Wspólnie szukamy rozwiązań, pomysłów i wspieramy się nawzajem.

Każdy pracownik może śmiało porozmawiać z Dyrektorem Zarządzającym, który na co dzień pracuje razem z nami. Nie odgradza się od nas ścianą i nie zamyka przed nami drzwi do swojego biura – jego miejsce pracy znajduje się bowiem w centrum działu, do którego każdy pracownik ma swobodny dostęp.

W piątek mamy tzw. „casual Friday”, więc jeżeli nie mamy umówionych spotkań z Klientami, to możemy przyjść do pracy w mniej formalnym stroju.

Organizujemy konkursy i loterie pracownicze z nagrodami, w których nasi pracownicy biorą udział z dużym zaangażowaniem. To świetna zabawa, a jednocześnie możliwość zidentyfikowania się z firmą. Najśmieszniejsze zdjęcie z wakacji, pomysł na Halloweenowe przebranie czy świąteczno-noworoczna loteria TOMBOLA, to tylko niektóre z naszych akcji.

Zobacz, dlaczego warto pracować w igus®?

Pierwszy dzień pracy w igus®

W igus® nie zostajesz sam. Nowy pracownik ma opiekuna, tzw. buddiego. Jest to kolega lub koleżanka z zespołu, którzy oprowadzą go po biurze, przedstawią kolegom i odpowiedzą na każde pytanie.

Każda nowa osoba, dołączająca do zespołu igus® otrzymuje podręcznik pracodawcy i swój spersonalizowany harmonogram szkoleń wdrożeniowych do pracy w firmie. Z podręcznikiem pracownik łatwo i szybko wejdzie w nowe środowisko pracy, a harmonogram sprawnie przeprowadzi go przez proces szkoleń wstępnych.

Pierwsze kroki w igus®

Atmosfera w pracy i po pracy…

Nie samą pracą człowiek żyje, dlatego nie tylko razem pracujemy, ale również razem bawimy się na spotkaniach integracyjnych i innych wyjściach firmowych. Lubimy wspólnie spędzać czas, dzięki czemu atmosfera w pracy jest bardzo przyjazna.

Dobro innych jest dla nas niezwykle istotne, dlatego firma umożliwia nam udział w projektach CSR. Pomagamy zwierzakom w schroniskach i działamy w ramach Szlachetnej Paczki.

Lubimy spędzać wolny czas razem – bierzemy udział w wydarzeniach inicjowanych przez naszych kolegów i koleżanki z pracy.

Cieszymy się każdą chwilą, świętujemy razem duże i małe święta – mikołajki, walentynki, tłusty czwartek…

Sprawdź benefity, jakie daje praca w igus®

Jeśli myślisz o rozpoczęciu pracy w igus®, sprawdź nasze oferty pracy i aplikuj! 

Ten post ma jeden komentarz

  1. AnnaZ

    Ciekawy artykuł jak na bloga. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad waszą firmą 🙂 Macie raczej ugruntowaną pozycję na rynku i jesteście liderem technologii. Pewnie używacie też systemu ecm oraz innych platform dla HR. Widzę, że macie też dużo benefitów. Z opisu (i opinii, które czytałam) praca u was to same plusy.

Dodaj komentarz