Dołącz do nas. Jak przebiega proces rekrutacji w igus®?

Konkurs o nagrodę manus 2023 - innowacyjne zastosowanie łożysk ślizgowych
APLIKUJ TERAZ!

Jeżeli tu trafiłeś to najprawdopodobniej zaaplikowałeś na naszą ofertę pracy. Czy mam rację? Jeżeli tak to świetnie trafiłeś!  Sprawdź, jak wygląda proces rekrutacji w firmie igus® i co może Cię czekać po zaaplikowaniu na naszą ofertę pracy.

proces rekrutacji

No to zaczynamy! Skoro wykonałeś pierwszy krok i złożyłeś swoją aplikację, to znaczy, że znalazłeś coś interesującego w naszej ofercie i to właśnie może być dobry początek świetnej przygody z nami!


Proces rekrutacji w igus®

Jeżeli twój profil zawodowy wpisuje się w nasze ogłoszenie rekrutacyjne, to z pewnością niebawem skontaktuje się z Tobą Aleksandra Banaszek – nasza Specjalistka ds. HR, która porozmawia z Tobą telefonicznie w dogodnym dla Ciebie momencie.

Jeżeli podczas rozmowy telefonicznej zainteresujesz nas swoją kandydaturą, to już wkrótce umówimy Cię na spotkanie face to face z Liderem zespołu, do którego możesz dołączyć (jeżeli aplikujesz na stanowisko w regionie innym niż woj. Mazowieckie) i Managerem HR – Dorotą Gotowicką lub Olą (jeżeli aplikujesz do naszej centrali w Warszawie).

Reasumując, już na pierwszym spotkaniu będziesz miał okazję poznać swojego Lidera i porozmawiać z nim o wszystkich istotnych kwestiach technicznych i merytorycznych.

To jest czas dla Ciebie – wykorzystaj go jak najefektywniej i nie bój się zadawać dużo pytań. Jeśli w trakcie spotkania okaże się, że Twoja kandydatura jest wyjątkowa, to w niedługim czasie spodziewaj się od nas telefonu.  Wtedy to zaprosimy Cię na tzw. „Dzień Kandydata” do nas do firmy.


Dzień kandydata

Pewnie teraz  zastanawiasz się czym jest ten tajemniczo brzmiący „Dzień Kandydata”. To nic innego jak poznanie naszej organizacji od wewnątrz. Zaprosimy Cię na 3-4 godziny do naszego biura w Warszawie. Będziesz miał okazję poznać wszystkich pracowników, porozmawiać z potencjalnymi współpracownikami oraz managerami. Zobaczysz w jakich warunkach pracujemy, jaka jest atmosfera, energia i kultura naszej organizacji. Na tej podstawie będziesz mógł zweryfikować czy faktycznie jest to miejsce i ludzie z którymi chciałbyś współpracować na co dzień. Zależy nam na tym, żeby decyzja o podjęciu współpracy byłą świadoma z obu stron.

Poczęstujemy Cię obiadem i zaopatrzymy w kanapkę i wodę na podróż powrotną do domu? Jeśli nie jesteś z Warszawy, a będziesz chciał dojechać do nas pociągiem albo autobusem, to zwrócimy Ci koszty podróży.

„Dzień Kandydata” to nasz ostatni etap rekrutacji. W ciągu 2 tygodni od wizyty u nas w firmie otrzymasz informację zwrotną dotyczącą zakończenia procesu rekrutacyjnego. Jeśli będzie pozytywna, złożymy Ci ofertę współpracy.

Po całym procesie rekrutacyjnym wyślemy do Ciebie na maila prośbę o wypełnienie ankiety „Candidate Experience”, dzięki której możemy poznać opinie Kandydatów odnośnie naszych praktyk rekrutacyjnych.

Jeżeli zdecydujesz się na podjęcie z nami współpracy to przygotujemy dla Ciebie spersonalizowany plan szkoleniowo-wdrożeniowy i prześlemy Ci „Podręcznik Pracownika”, który jak zobaczysz okaże się pomocny w pierwszych dniach pracy… ale o tym przeczytasz już w kolejnym artykule pt. Szkolenia dla pracowników, czyli pierwsze kroki w igus®

Jeśli myślisz o rozpoczęciu pracy w igus®, sprawdź nasze oferty pracy i aplikuj!

Dodaj komentarz