Co to jest Low Cost Automation i co otrzymuję za moje pieniądze?

  • Post author:

Nazwa „Low Cost Automation” mówi wszystko. Z definicji oznacza to „…generowanie maksymalnych korzyści przy ograniczonych zasobach”.

low cost automation

Sformułowanie Low Cost Automation oznacza znaczny wzrost wydajności przy pomocy prostej i przystępnej cenowo automatyzacji w postaci komponentów robotyki. W zależności od zakresu zastosowania można zautomatyzować całe procesy lub tylko części. W firmie igus® mają Państwo wszystko, co jest potrzebne do ekonomicznej automatyzacji procesów z jednego źródła: całe ramiona robotów, pojedyncze komponenty do poszczególnych rozwiązań lub do rozbudowy istniejących aplikacji oraz system sterowania dostosowany do robolink® z intuicyjnym oprogramowaniem.

Jako przykład losowego wybierania pojemników, artykuł może być wykryty za pomocą kamery, a następnie schwytany przez robota 6-osiowego. Alternatywnie, artykuł ten może być również chwytany za pomocą pierścienia wibracyjnego i 3-osiowego robota liniowego.

Jeśli porówna się te dwa podejścia pod względem ich złożoności, szybko okazuje się, że system robota liniowego z pierścieniem obrotowym drgań jest znacznie prostszy.

Pozostańmy przy tym przykładzie – system robota liniowego jest bardziej ekonomiczny i mniej skomplikowany – trzy zamiast sześciu osi… Wspomniany pierścień obrotowy wibracyjny odgrywa jednak również ważną rolę. Poza robotem, peryferia powinny być również nieskomplikowane i efektywne kosztowo – tylko w ten sposób można osiągnąć szybki zwrot z inwestycji.

ROI z niskokosztową automatyzacją
Szybki zwrot z inwestycji dzięki niskokosztowym rozwiązaniom automatyzacji
Warto zatem dokładnie przeanalizować procesy aplikacyjne. Koszty można zaoszczędzić, dzieląc złożone procesy całościowe na prostsze procesy indywidualne. Takie właśnie podejście stosujemy w firmie igus przy tworzeniu naszych aplikacji i generowaniu przykładów taniej automatyzacji – dowiedz się więcej w poniższych filmach.

Automatyzacja formowania wtryskowego 2C – lekki robot umieszcza artykuły we wtryskarce.

Proces montażu łańcucha energetycznego – Pick & Place za pomocą robota Delta

Proces montażu łańcucha energetycznego – 5-osiowy robot przegubowo-ramienny wybiera pojedynczo ogniwa łańcucha energetycznego

Ale jakie są tanie rozwiązania w zakresie automatyzacji?
W naszym artykule na blogu możesz dowiedzieć się, który system robotów jest najbardziej odpowiedni dla Twojej aplikacji.

Dodaj komentarz