Łożyska sferyczne igubal® dla klap wag kubelkowych

  • Post author:

Łożyska sferyczne igubal® są bardzo lekkimi elementami samonastawnymi, w całości wykonanymi z polimeru. Doskonale nadają się więc do stosowania w systemach wagowych.

Łożyska sferyczne pomocne w systemach wagowych

Pojedyncze wagi, ale także wagi wielogłowicowe, można znaleźć w różnych typach maszyn pakujących (np. maszyny do formowania worków, napełniania i zgrzewania). Ponieważ produkty, które mają być ważone i pakowane są często wrażliwe (żywność, itp.), ważną zaletą jest fakt, że samonastawne łożyska igus® nie wymagają smarowania.

łożyska sferyczne dwuprzegubowe
Fot. Klapka wagowa z łożyskiem przegubowym

Jak widać na zdjęciu powyżej, łożyska sferyczne igubal® dostępne są również w wersji z podwójnym przegubem. Umożliwia to ruch obrotowy klapki wagowej.

Czym charakteryzują się samoregulujące łożyska igubal®?

Jakie są najważniejsze cechy igubali? Co wyróżnia je na tle konkurencji? Dlaczego warto zwrócić na nie uwagę? Ponieważ, łożyska przegubowe igubal® mogą być stosowane nie tylko w pracy na sucho. W związku z tym, że mają bardzo dobre właściwości tłumienia drgań, pomagają obniżyć poziom hałasu. Są niewrażliwe na zabrudzenia. Elementy łożysk ślizgowych nie wymagają uszczelnień nawet w ekstremalnie zanieczyszczonych warunkach.  Dotyczy to zarówno drobnego pyłu, jak i grubych zanieczyszczeń.

Fot. Samoregulujące łożyska ślizgowe igus®

Samonastawne łożysko ślizgowe jest do 80% lżejsze od porównywalnych elementów konkurencji wykonanych ze stali lub stali nierdzewnej. Łożyska igubal® mają wzmocnione długimi włóknami obudowy polimerowe, które są całkowicie odporne na korozję. Można je bez problemu czyścić na mokro.

Przegląd wszystkich łożysk sferycznych igubal® znajdziesz pod TUTAJ.

Chcesz wiedzieć więcej na temat  łożysk przegubowych igus®? Napisz do mgawrys@igus.net.

Dodaj komentarz