igus #enjoyneering… Uwolnij swoją inżynierską moc poprzez zabawę

  • Post author:

Poprzez ideę #engineering, igus pragnie zaprezentować, jak najszerszej publiczności, najnowsze technologie, które w zabawny sposób koncentrują się na niełatwych tematach.

Targi Hannover Messe pomostem do nowego świata

Transformacja to niekończący się proces, który jest napędzany przez innowacje. Co roku na targach Hannover Messe pojawiają się nowe produkty. W tym roku, igus pokazuje, w jaki sposób innowacyjne ruchome tworzywa sztuczne współgrają z najnowszymi technologiami cyfrowymi i zapewniają zrównoważoną użyteczność i przyjemność klientów w ponad 25 branżach.

#enjoyneering - ciesz się projektowaniem

W hali 17, na 180 m² powierzchni wystawienniczej, w pobliżu stoisk takich cyfrowych gigantów jak Microsoft i Google, znajduje się ponad dziesięć usług cyfrowych igusa. Niektóre z nich wspierane są przez sztuczną inteligencję, a wszystkie oferują jedno – można ich doświadczyć w zabawny sposób. Dlatego hasłem przewodnim wystawy jest #enjoyneering. Bo rozwój oraz projektowanie maszyn i systemów może, a nawet powinno być zabawą.

Wirtualna rzeczywistość igus

Cyfrowe bliźniaki produktów, oparte na VR, pokazują, jak rozwój produktu może wpłynąć na długotrwały sukces, a projektowanie może stać się współpracą zespołową. W iguverse prace projektowe wykonujemy w przestrzeni cyfrowej. Inżynierowie, klienci i deweloperzy mogą spodziewać się wirtualnych procesów, które nie wymagają dużych nakładów czasu pracy. Na przykład system zasilania platformy wiertniczej może być symulowany pod kątem siły huraganu. Do korzyści zaliczyć więc można znacznie łatwiejsze planowanie i koordynację modeli 3D, bezpieczną instalację i szkolenie klientów.

Sztuczna inteligencja i rozszerzona rzeczywistość

Aplikacja igusGo, wykorzystuje rewolucyjne wyszukiwanie produktów za pomocą AI. Pokazuje potencjał maszyn, które dzięki produktom motion plastics®, mogą być bezsmarowe, bardziej zaawansowane technologicznie, a w konsekwencji tańsze. Dodatkowo, dzięki rozszerzonej rzeczywistości, klient może sprawdzić skonfigurowany produkt bezpośrednio w aplikacji na swoim biurku, jeszcze przed zakupem – bez konieczności przechodzenia od razu do produkcji. Sztuczna inteligencja sprawia, że zaopatrzenie w części zamienne jest błyskawiczne, co znacząco skraca czas przestojów. Na nowo definiujemy zakup części zamiennych, ponieważ tutaj liczy się każda minuta. Dlaczego nie ułatwić sprawy klientowi? Wystarczy, że zrobisz zdjęcie aplikacji, a sztuczna inteligencja w chmurze zajmie się resztą. Części zamienne są rozpoznawane i weryfikowane w rekordowym czasie – odpowiedni komponent jest niezawodnie odnajdywany nawet wśród setek tysięcy produktów. Jeśli chcesz, możesz jednocześnie obliczyć online jego żywotność.

Narzędzie online igus

To, co jest zupełną nowością, to kompleksowe narzędzie do drukowania 3D online – all-in-one. To ono oblicza teraz wszystkie informacje dotyczące ceny, możliwości produkcyjnych, czasu dostawy, właściwości materiału i żywotności poszczególnych komponentów. Ponadto, igus dzieli się teraz swoim 30-letnim doświadczeniem w tworzeniu tych narzędzi i udostępnia je na platformie KOPLA. Każdy programista może wykorzystać to oprogramowanie do stworzenia własnych narzędzi online.

Zadbamy o Ciebie z igusCare

Wszyscy wiemy, że planowana konserwacja zmniejsza przestoje i koszty serwisu. Nowy inteligentny program monitorowania maszyn igusCare to wszechstronny pakiet opieki, który pozwala klientowi zdecydować, jaki zakres usług powinien przejąć igus. Zaczynając od terminowego powiadamiania o oczekującej wymianie części na automatycznej dostawie części zamiennych kończąc.

Roboty igus sterowane głosem

Bez użycia rąk – wystarczy komenda głosowa: Amazon pokazał drogę z Alexą, a my podążamy z robotami. Alexa potrafi odtwarzać muzykę i wiele więcej, ale nie może się ruszyć! igus wypełnia tę lukę i prezentuje autonomicznego robota mobilnego, który reaguje na polecenia głosowe i odwzorowuje ruchy. Mówiąc o Amazon, nie można nie wspomnieć czym Fire Stick jest dla telewizji, a AnyApp dla robotów igus. To pakiet oprogramowania do łatwego programowania robotów wszystkich producentów i wykonywania prostych poleceń.

Chainge – program recyklingu e-prowadników

Na pierwszy rzut oka wygląda to jak literówka, ale to prawdziwa rewolucja. Platforma Chainge pomoże w przyszłości rozwijać gospodarkę o obiegu zamkniętym. Po niezmiennie pozytywnych opiniach klientów, zdecydowaliśmy się rozszerzyć ten projekt. W przyszłości, firmy będą mogły korzystać z nowej platformy internetowej do recyklingu swoich e-prowadników i wielu innych technicznych komponentów z tworzyw sztucznych. Będzie tam można również kupić przetworzony surowiec w postaci zmielonego mielonego i regranulatu.

Dodaj komentarz