Konkurs ROIBOT 2022 to Twoja szansa! Szukamy nietuzinkowych rozwiązań w obszarze ekonomicznej robotyki i automatyzacji

  • Post author:

Kolejna runda konkursu, w którym igus® przyzna nagrody za rozwiązania z zakresu robotyki i automatyzacji charakteryzujące się szybkim zwrotem z inwestycji, weszła w decydującą fazę. Już niespełna miesiąc pozostał na zgłoszenie aplikacji i sięgnięcie po trofeum ROIBOT 2022.

Zgłoszenia do konkursu ROIBOT 2022 prześlij za pośrednictwem formularza rejestracyjnego.

Ekonomiczna automatyzacja od igus®

igus® proponuje niezwykle ekonomiczne rozwiązania z zakresu robotyki i automatyzacji. Dzięki niewielkim nakładom finansowym, nawet mały przedsiębiorca jest w stanie zautomatyzować swoją produkcję – od sortowanie, poprzez wykonywanie niebezpiecznych zadań podczas codziennej pracy, po pakowanie.

Co warto wiedzieć o konkursie ROIBOT 2022

Po raz kolejny, pragniemy nagrodzić innowacyjne zastosowania ekonomicznej automatyzacji nagrodą ROIBOT 2022.

Nasi jurorzy poszukują projektów, w których wykorzystanie produktów z zakresu LCA (Low Cost Automation) i osi napędowych drylin® umożliwiło szybki zwrot z inwestycji. Z pewnością nie przeoczą tych najbardziej kreatywnych zastosowań.

Zwycięzcy otrzymają wybrany przez siebie zestaw robotyki z platformy RBTX.com, o wartości do 5000 euro. Jeśli więc chcesz znaleźć się w gronie wyróżnionych, koniecznie zgłoś swoją aplikację do konkursu ROIBOT 2022.

A jak było w poprzedniej edycji konkursu ROIBOT?

W pierwszej edycji konkursu do nagrody ROIBOT 2019/2020 wpłynęło ponad 70 zgłoszeń z całego świata. Nagroda jest przyznawana za projekty automatyzacji, które wykorzystują ekonomiczne rozwiązania igus® z zakresu robotyki i automatyzacji.

Poznaj zwycięzców nagrody ROIBOT 2020

Zwycięzcami zostali studenci z Salzburga (Austria), którzy otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 5000 euro. Skonstruowali oni system robota mobilnego z chwytakami do wykonywania niebezpiecznych zadań manipulacyjnych na odległość. Aplikacja wykorzystuje rękawicę wyposażoną w technologię czujników, umożliwiającą intuicyjne sterowanie za pomocą gestów i przekazywanie informacji zwrotnych.

Inżynierowie opracowali system napędowy, system akumulatorów i konstrukcję mechaniczną dla ekonomicznego, bezobsługowego ramienia przegubowego igus® robolink D.

Drugie miejsce przypadło systemowi pick-and-place firmy Apostore dla sektora opieki zdrowotnej. Składał się z komory robota i systemu transportu materiału sypkiego, który miał być rozprowadzany.

Trzecie miejsce zdobyła niemiecka firma Superwurm. Hodowcy dżdżownic wykorzystali produkty z gamy Ekonomicznej Automatyzacji igus® do opracowania systemu, który automatycznie liczy dżdżownice i pakuje je w puszki.

Nagroda ROIBOT przechodzi do kolejnej rundy w 2022

W tym roku po raz kolejny przeszukujemy świat w celu odkrycia wyjątkowych aplikacji z obszaru Ekonomicznej Automatyzacji, które umożliwiają szybki zwrot z inwestycji.

Mogą one wykorzystywać roboty z ramieniem przegubowym robolink, roboty typu delta, roboty kartezjańskie i technologię napędu drylin®.

Koncepcje oceni jury złożone z ekspertów. Zgłoszenia charakteryzujące się kreatywnością i pomysłowością w zakresie optymalizacji mogą liczyć na wysoką ocenę.

Zwycięzca otrzyma wybrany przez siebie zestaw robotyki z platformy RBTX.com o wartości 5000 euro, drugie miejsce 2500 euro, a trzecie miejsce 1000 euro.

Na zgłoszenia do konkursu ROIBOT 2022 czekamy do
30 kwietnia 2022.

Nagrody wręczymy natomiast na Targach automatica 2022 w Monachium — wiodących targach inteligentnej automatyki i robotyki.

Zgłoszenia do konkursu ROIBOT 2022 prześlij za pośrednictwem formularza rejestracyjnego.

Presja czasu nie pozwala przesłać zgłoszenia do konkursu ROIBOT 2022?

Uważasz, że Twoja aplikacja zasługuje na szczególną uwagę? W podziękowaniu za udział w konkursie, wykonamy nagrania prezentujące Twoją aplikację i podkreślimy jej największe zalety.

Twoja korzyść – pominięcie całego procesu zgłoszenia i natychmiastowa ocena projektu w konkursie ROIBOT 2022. Wystarczy, że wypełnisz krótkie zgłoszenie, a my stworzymy scenę dla Twojej aplikacji.

Dodaj komentarz