Jak dobrać e-prowadnik? Konfiguracja e-prowadnika online. FILM

  • Post author:

W dzisiejszym odcinku „igus DIY” dowiecie się, jak dobrać e-prowadnik. Przeprowadzimy Was krok po kroku przez nasz konfigurator online do doboru e-prowadników. To niezwykle intuicyjne narzędzie, które pozwoli Wam szybko, ale przede wszystkom poprawnie dobrać odpowiedni prowadnik kablowy do Waszej aplikacji. Przekonajcie się sami!

Chcesz dowiedzieć się, jak w prosty sposób dobrać e-prowadnik do Twojej aplikacji? Obejrzyj poniższy film!

Dobór prowadników kablowych to nieodłączna część procesu projektowego nowoczesnych maszyn przemysłowych.

Nazywam się Hubert kowalczy, jestem managerem produktu e-prowadniki i w swojej pracy zajmuję się właśnie pomocą naszym Klientom, we właśćiwym doborze prowadników kablowych.

Mamy w tym celu przygotowane również specjalne narzędzie. Jest to konfigurator do doboru systemu e-prowadnika i właśnie dzisiaj zaprezentuję Państwu, jak możecie taki system skonfigurować samodzielnie. Szybko, łatwo, ale przede wszystkim poprawnie.

W związku z tym zapraszam na naszą stronę internetową: www.igus.pl, gdzie krok po kroku, pokażę Państwu jak przejść przez nasz konfigurator doboru systemów e-prowadnikowych.

Wchodzimy w menu, w zakłądkę Konfiguratory >> e-prowadniki >> Projekt systemu >> Narzędzie eksperckie: dobierz e-prowadnik.

Przechodząc do tego systemu mamy trzy okienka wyboru. Możemy wybrać na podsawie parametrów aplikacji, czyli na podstawie parametrów urządzena, co właśnie dzisiaj nas interesuje.

Jeżeli taki prowadnik ktoś z państwa ma już wybrany wcześniej, w kolejnym okienku  możemy sporządzić całą dokumentację na podstawie symbolu, natomiast w osttanim dodać elementy smart plastics.

Dzisiaj jednak skupimy się na części doboru na podstawie parametrów.

To co też jest bardzo ważne w takim konfiguratorze, to to, że przechodzimy krok po kroku przez etapy które są kluczowe z perspektywy doboru e-prowadnika.

Dobór zawsze zaczyna się od wyboru przewodu. Mamy cztery możliwości na podstawie bazy naszych przewodów chainflex – specjalnych do ruchu, przewodów konfekcjonowanych na podstawie producentów napedów, czy inne przewody na podstawie podtawowych parametrów mechanicznych i wymiaró, lub wskazująs po prostu samą masę wypełnienia.

My dzisiaj przejdziemy przez nasze produkty chainflex, czyli weźmiemy sobie przewody sterownicze, wybierzemy CF130. Tuta mamy pole gdzie wybieramy naddatki, czyli ile przewodów będzie poza prowadnikiem kablowym. Wybierzemy sobie 5 przewodów, dadamy je do puli. W tym momencie te przewody i ich wszystkie dane, np. o promieniach gięcia  czy ich obciążeniu juz są dodane do systemu, więc możemy przechodzić do parametrów mechanicznych.

Tutaj skupiamy się na parametrach, które znamy z Pańśtwa maszyny. Tak naprawde są to dokładnie te informacje, któe Pańśtwo posiadaćie. Na podstawie tych parametrów definiujemy sobie prędkość i przyspieszenie. ALe zanim musimy wybrać rodzaj aplikacji, dzisiaj na tym filmie przedstawie najważniejszą aplikację, bo stsowaną najczęściej, czyli prowadnik samonośny. Dążymy do tego, aby ten prowadnik utrzymywał się samonośnie, nie potrzebował koryta, czy nie uginał się. Chociaż pewnie ugięcie, jak tutaj pokazuję jest dozwolone, ale ono nam znacząco zmniejsza żywotność, dlatego dążymy właśnie do takiej sytuacji.

Zadajemy sobie parametry, możemy tu je po prostu wpisać, czyli maksymalna szybkość, maksymalne przyspieszenie oraz zdefiniować takie parametry jak przesów.

Przesów jest to skrajne położenie jakie wykonuje Pąńśtwa maszyna. Nie jest to długość prowadnika. Długość prowadnika jest parametrem całkowicie wynikowym z tego jak Państwa maszyna się porusza. Wpisujemy więc sobie długość. Możemy też dodać np. takie informacje jak przesunięcie końca stałego. Oznacza to, że o prostu prowadnik możemy zamontować w środku, a możemy lekko go przesunąć ponieważ jest tam np. przyłącze elektryczne.

Możemy sobie definiować temperaturę, możemy  definiować rodzaj prowadnika, czy to jest prowadnik ażurowy, czy np. prowadnik kryty typu tuba, dodać dodatkowe filtry, czyli to mogą być wymiary prowadnika, możemy np. zwiększyć, wiedząc że chcemy mieć jakiś naddatek na przyszłość , możemy wybrać sposób otwierania, a możemy też wybrać takie parametry jak ograniczenia przestrzeni, np. maksymalną szerokość prowadnika 80 mm.

Dodaj komentarz