Jak zachować porządek w kablach wokół biurka gamingowego?

  • Post author:

Uporządkowanie kabli w zestawie do gier może być sporym przedsięwzięciem, zwłaszcza jeśli używasz wielu komputerów, konsol do gier, monitorów itp. Każde urządzenie może mieć wiele różnych przewodów – potencjalnie biegnących w różnych kierunkach, które tworzą plątaninę kabli, szczególnie gdy nie są odpowiednio zarządzane. Jak zachować porządek w kablach wokół biurka gamingowego? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dzisiejszym wpisie!

Rozwiązaniem tej sytuacji jest system zarządzania kablami od igus®, który doskonale sprawdza się nie tylko w biurkach do gier, ale też w biurach czy domowych kącikach biurowych. Co więcej, jest to rozwiązanie proste i niedrogie.

Po co zawracać sobie głowę i robić porządek w kablach?

Być może zastanawiasz się, po co w ogóle robić porządek w kablach – w końcu dopóki wszystko działa, jakie wymierne korzyści może przynieść takie rozwiązanie? Wierz lub nie, ale całkiem spore!

Stres

Zagracone, zdezorganizowane biurko gamingowe może powodować stres i rozpraszać mózg, nawet jeśli tylko na poziomie podświadomości. Może to utrudniać skupienie się, pogarszając wydajność w grze lub zmniejszając przyjemność z grania. Ponieważ dla wielu osób gry są sposobem na oderwanie się od stresu w świecie rzeczywistym, posiadanie własnego zestawu do gier jako źródła stresu jest szczególnie szkodliwe.

Bezpieczeństwo

Każdy, kto ma zwierzęta lub małe dzieci wie, że dostają się one do wszystkiego – w tym do konfiguracji stanowiska gamingowego. Luźno zwisające, nieuporządkowane kable stwarzają ryzyko podduszenia dla dzieci lub zwierząt domowych. Urządzenia mogą również zostać zrzucone z biurka, jeśli przewody zostaną pociągnięte, a spadając mogą zranić dzieci lub zwierzęta.

Choć jest to mniej prawdopodobne, nieuporządkowane kable mogą również stanowić zagrożenie potknięciem się także dla dorosłych. To kolejne potencjalne źródło obrażeń. Właściwe zarządzanie przewodami eliminuje wszystkie te zagrożenia, zapewniając bezpieczeństwo wszystkim domownikom.

Koszty

Luźne kable wiążą się również z ryzykiem poniesienia kosztów z podobnych powodów, jak wspomniane powyżej zagrożenia dla bezpieczeństwa. W przypadku potknięcia lub szarpnięcia przewodu, urządzenia mogą zostać ściągnięte z biurka i uszkodzone lub zniszczone. Może to oznaczać setki, jeśli nawet nie tysiące złotych kosztów poniesionych na naprawę czy wymianę (zakładając, że urządzenia nie są objęte gwarancją). Nie ogranicza się to wyłącznie do urządzeń stacjonarnych. Przewodowe zestawy rozszerzonej rzeczywistości (najczęściej zestawy VR) działają w oparciu o kabel, więc jeśli ten przewód  zostanie uszkodzony – co jest stosunkowo częstym zjawiskiem, biorąc pod uwagę charakter gier VR – cały zestaw staje się bezużyteczny i zazwyczaj należy go wymienić w całoś ci, a nie tylko kabel. Dlatego porządek w kablach  jest niezbędny, aby uniknąć marnowania pieniędzy.

Estetyka

Jeśli chodzi o zestawy gamingowe, wiele osób przedkłada estetykę ponad wszystko inne. Niezależnie od tego, czy chodzi o to, aby mogli pochwalić się nim w mediach społecznościowych lub osobiście przed znajomymi, czy też są to twórcy treści, których utrzymanie opiera się na grach, posiadanie estetycznej zagospodarowanego biurka do gier jest koniecznością. I tu znowu pojawia się potrzeba zachowania porządku w kablach. To rzecz, chciałoby się powiedzieć, absolutnie niezbędna! Widoczne, zwisające wszędzie przewody to szybki sposób na zrujnowanie wyglądu zestawu. Nawet jeden widoczny kabel, przez poważnych graczy, jest postrzegany jako duży problem.

Jak zachować porządek w kablach wokół biurka do gier?

Teraz, gdy znasz już korzyści płynące z dobrze zorganizowanego biurka gamingowego, pojawia się pytanie, jak zarządzać kablami w zestawie do gier. Oczywiście istnieją rozwiązania, takie jak opaski kablowe i klipsy, a w przypadku prostych konfiguracji na standardowym biurku mogą one być wszystkim, czego potrzebujesz. Istnieje jednak jeszcze bardziej eleganckie i proste rozwiązanie, które może nie tylko zarządzać kablami w zestawach dla graczy, ale także w standardowych konfiguracjach biurowych lub domowych: prowadnik kablowy OCR e-chain® firmy igus.

OCR (office chain round) to okrągły, elastyczny prowadnik kablowy pierwotnie zaprojektowany do użytku z meblami biurowymi. Można go jednak równie łatwo stosować w biurkach do gier, biorąc pod uwagę podobieństwa między nimi. Konstrukcja OCR pozwala na wciśnięcie kabli z zewnątrz w dowolnym punkcie prowadnika, aby instalacja przewodu była jak najprostsza. Wnętrze prowadnika składa się z trzech komór, dzięki czemu organizacja kabli jest jeszcze łatwiejsza.

Prowadniki OCR składają się z pojedynczych ogniw, które można zwijać i rozciągać. Po złożeniu prowadnik jest sztywny i nie wygina się. Po rozciągnięciu staje się natomiast elastyczny – idealny do regulowanych biurek lub podobnych zastosowań wymagających ruchu.

Uchwyty montażowe OCR oferują trzy sposoby mocowania prowadnika do biurka. Magnesy lub dwustronna taśma w przypadku, gdy nie chcesz uszkodzić powierzchni biurka. Śruby, jeśli masz drewniane biurko i nie przeszkadza ci uszkodzenie powierzchni. Wsporniki montażowe można dowolnie regulować niezależnie od używanego typu – idealne rozwiązanie, jeśli planujesz dostosować lub ulepszyć swoją konfigurację. Co najlepsze, wsporniki można przymocować w dowolnym miejscu wzdłuż prowadnika, co ułatwia osiągnięcie idealnej konfiguracji.

Nie zwlekaj i zrób porządek w kablach wokół swojego biurka gamingowego… I nie tylko!

Właściwe uporządkowanie przewodów, jest koniecznością dla każdego, kto ma złożony zestaw do gier. Nie tylko można zmniejszyć ryzyko uszkodzenia urządzenia lub zranienia dzieci czy zwierząt domowych. Można jednocześnie znacznie poprawić estetykę zestawu gamingowego. Prowadnik kablowy OCR to idealna opcja do zarządzania kablami na biurku do gier . Zawdzięcza to prostej instalacji, wbudowaną separacją wewnętrzną i elastycznością w przypadku ruchomych aplikacji, takich jak regulowane biurka.

Masz pytania? Napisz do nas!

Na wszystkie pytania dotyczące prowadników OCR lub innych opcji zarządzania kablami wokół biurka do gier, odpowie nasz ekspert Rafał Wach. Wystarczy, że napiszesz na adres rwach@igus.net. Zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz