Porządek z kablami? Żaden problem. Bęben kablowy e-spool flex mini to oszczędność miejsca i bezpieczne prowadzenie przewodów

  • Post author:
Konkurs vector 2024 - najlepsze rozwiązania z zastosowaniem prowadników kablowych

Dzięki 169 mm wysokości, 163 mm długości, 78 mm głębokości i wadze zaledwie 200 g, e-spool flex mini nie zajmuje dużo miejsca. Jego rozmiary sprawiają, że jest jednym z najmniejszych i najlżejszych bębnów kablowych na świecie. Bęben kablowy e-spool flex mini przenosi energię, dane i media w wielu różnych środowiskach bez przerwy, nie tylko w biurze. Doskonale sprawdzi się fabrykach, laboratoriach czy gabinetach dentystycznych – wszędzie tam, gdzie plątanina przewodów jest trudna do ogarnięcia.

Gdzie sprawdzi się bęben kablowy e-spool flex mini?

Bęben kablowy e-spool flex mini - idealne rozwiązanie do biura

Z pewnością widok dużej ilości kabli i przewodów jest Ci znany z wizyt w gabinecie dentystycznym. Siedząc na fotelu, nie raz zauważyłeś, że wiertła, ssaki i inne narzędzia stomatologiczne są przechowywane w uchwycie obok fotela. Przewody nie mają prowadnicy, więc zwisają luźno. A to tylko jeden przykład. Podobnie jest w biurach czy halach fabrycznych, w których pracuje wiele urządzeń zasilanych przewodami i często dochodzi do tam do prawdziwej plątaniny kabli.

Bęben kablowy e-spool flex mini odpowiedni do szerokiej gamy przewodów

Bęben kablowy e-spool mini - uniwersalne trozwiązanie do małych przestrzeni

Cechą szczególną e-spool flex mini jest prowadnica ślimakowa, w którą użytkownik wkłada część przewodu. Prowadnicę można następnie w kilku prostych krokach wsunąć do obudowy uzwojenia, a pozostałą długość przewodu nawinąć na bęben — złącze przewodowe zwisa z boku obudowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu prowadnica jest niezwykle kompaktowa i łatwa do zintegrowania.

Kombinacja ta pozwala nawijać i rozwijać przewód, a mimo to złącze nie zaczyna się obracać. A ponieważ dodatkowe złącze nie jest już potrzebne, użytkownicy mogą używać bębna kablowego e-spool flex mini dla różnych przewodów i węży, aby zapewnić nieprzerwaną transmisję energii, mediów i danych.

Możliwe jest również zastosowanie tego bębna kablowego w przestrzeniach współpracujących. Tutaj e-spool flex mini może prowadzić przewody HDMI i internetowe do laptopów na stacjach roboczych różnych użytkowników. W laboratoriach, przewody i węże można łatwo schować pod sufitem. A w domu może posłużyć jako stacja ładowania własnego roweru elektrycznego.

Bęben kablowy e-spool flex mini to system zasilania, dzięki któremu wszędzie utrzymasz porządek.

Łatwa i intuicyjna obsługa e-spool flex mini

Specjaliści igus®, zaprojektowali bęben kablowy w taki sposób, aby oferował jak największą elastyczność oraz był łatwy i niezawodny w codziennej obsłudze. Dotyczy to jednak również większych działań, czyli koniecznej wymiany przewodów. To niezwykle proste – użytkownik otwiera obudowę bębna kablowego, wkłada przewód lub wąż o średnicy od 5 mm do 7 mm, zamyka obudowę i przykręca ją na miejsce. Gotowe!

Przewód można wyciągnąć na długość do 3 m. 15 mm uruchamia się mechanizm zatrzaskowy, który odciąża przewód i utrzymuje jego stałą długość. Przewód nawija się ponownie za pomocą mechanizmu sprężynowego — podobnie jak w odkurzaczu.

Dowiedz się więcej na temat bębna kablowego e-spool flex mini

Więcej informacji o naszym produkcie znajdziesz na naszej stronie internetowej, w części poświęconej e-spool flex mini. A jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami. Hubert Kowalczyk (hkowalczyk@igus.net) odpowie na wszystkie Twoje pytania związane z bębnem kablowym e-spool flex mini.

Dodaj komentarz