Surfing pod dachem. Jak bezsmarowe łożyska plastikowe igus wspomagają efektywny trening?

  • Post author:

Trenować można wszędzie – na świeżym powietrzu, w sali treningowej, w domu. Co jednak zrobić, gdy Twoją pasją jest surfing, a do wzburzonego morza daleko? Na ratunek spieszy trenażer surfingowy, wyposażony w bezsmarowe łożyska plastikowe igus.

Przed skokiem na głęboką wodę, trening pod dachem umożliwia przygotowanie do sezonu wszystkim miłośnikom surfingu. Natomiast łożyska plastikowe gwarantuję, że urządzenie treningowe Surf Evolution, sprawdzi się w tym zakresie lepiej niż doskonale. Zobacz, jak wysokowydajne, bezsmarowe łożyska plastikowe igus obniżają koszty o 70 % i ograniczają do minimum konieczność konserwacji trenażera do ćwiczeń surfingowych.

Pomysł – problem – rozwiązanie

Za dużo konserwacji, za drogo… Taki był werdykt inżynierów w sprawie metalowych łożysk, kiedy opracowywali swoje nowe urządzenie do treningu surfingowego o nazwie Surf Evolution. Szukając alternatywy, dotarli do tworzyw sztucznych igus, które spełniły ich oczekiwania. Zamiana łożysk metalowych na łożyska plastikowe znacznie zmniejszyła wymaganą konserwację i obniżyła koszty o 70%.

Surfing pod dachem świadomym wyborem treningowym dla sportowców

Surferzy wiele lat temu pokochali Brazylię. Piaszczyste plaże, fale o najróżniejszych formacjach i niezliczone zatoczki, co roku przyciągają na wybrzeże niezliczone ilości miłośników surfingu. Jednak w sytuacji, gdy Brazylia i odpowiednie fale są poza naszym zasięgiem, potrzebna jest alternatywa.

I tu wkracza do akcji brazylijska firma, która wszystkim miłośnikom sportów wodnych, oferuje sprzęt do treningu surfingowego. Trenażer Surf Evolution jest urządzeniem, które symuluje ruchy, jakie surfer musiałby wykonać na desce sunącej po wzburzonych falach.

Surfing jest sportem niezwykle wymagającym, podczas którego pracują właściwie wszystkie partie mięśni. Urządzenie Surf Evolution zaprojektowano tak, by umożliwiało efektywną pracę nad tymi mięśniami nawet osobom, które nie surfują. Na zaledwie 2 m2 możesz wykonywać 20 różnych ćwiczeń. Niezwykle przydatna jest również aplikacja, która dostarcza użytkownikom cennych wskazówek treningowych.

Plastikowe łożyska alternatywą dla łożysk metalowych

W pierwszej wersji trenażera, konstruktorzy zastosowali łożyska metalowe. Szybko jednak okazało się, że koszty komponentów są zbyt wysokie, a przede wszystkim, że konserwacja wielu jednostek trwa o wiele za długo. Trenażer został więc zmodyfikowany i wymieniono w nim wszystkie łożyska.

Firma w pełni wykorzystuje zalety wysokowydajnych polimerów iglidur do realistycznej symulacji złożonych ruchów surfingowych. Plastikowe łożyska firmy igus, zoptymalizowane pod względem tarcia i zużycia, są idealną odpowiedzią na potrzebę obniżenia kosztów i mniejszej konserwacji.

Wiele elementów urządzenia jest teraz wyposażonych w łożyska ślizgowe iglidur. Regulacja ciężaru odbywa się za pomocą bezsmarowych i bezobsługowych śrub pociągowych i nakrętek drylin. Kompaktowe prowadnice liniowe drylin W zapewniają natomiast płynne ruchy do przodu i do tyłu. Zmiany te nie tylko usprawniły konserwację, ale także obniżyły koszty o 70%.

Poznaj rodzaje treningu, możliwe do wykonania dzięki Surf Evolution

Dodaj komentarz