Jakie metody produkcji kół zębatych stosujemy w igus®? FILM

  • Post author:
Konkurs vector 2024 - najlepsze rozwiązania z zastosowaniem prowadników kablowych

Jeśli masz koła zębate, które sprawiają Ci kłopot, koniecznie obejrzyj nasz film. Znajdziesz tu informacje, jakie metody produkcji kół zębatych stosujemy w igus®. Co więcej, jeśli potrzebujesz pomocy, dobierzemy odpowiedni materiał i metodę produkcji kół zębatych, by jak najlepiej zrealizować potrzeby Twojej aplikacji.

Dzień dobry! Nazywam się Michał Obrębski i jestem Produkt Managerem odpowiedzialnym w igusie za łożyska ślizgowe wykonywane metodą wtrysku. Dzisiaj jednak opowiem Państwu o kołach zębatych.

3 metody produkcji kół zębatych w igus®

igus® produkuje koła zębate trzema technikami.

Jedną z nich jest druk 3D. Pozwala on na wykonanie bardzo skomplikowanych geometrii, co jest największą zaletą tej techniki. Możemy również zamówić sobie koło już od 1 sztuki. 1, 10, 20 – nie ogranicza nas tutaj ilość zamawianych elementów.
Możemy również wykonać niepełne koło, jego wycinek, bądź też, na przykład, listwę zębatą.

igus® produkuje te elementy dwoma technikami. Pierwszą z nich jest druk FDM, tzn. z filamentu. Natomiast drugą metodą jest SLS, czyli spiek z proszku.

Drugą metodą, którą możemy wykonać koła zębate jest obróbka mechaniczna – obróbka skrawaniem z pręta. Ta metoda ma tę zaletę, że daje nam możliwość wyboru większej gamy materiałów, ponieważ nasze materiały są dostępne w postaci półproduktów w bardzo dużej ilości.

Trzecią techniką, którą możemy zaproponować od niedawna, jest to dosyć nowa sprawa, jest wykonanie kół zębatych metodą wtrysku. Ma ona tę zaletę, że możemy produkować koła zębate wielkoseryjnie, tzn. w bardzo dużych ilościach. Wtedy też uzyskujemy najniższy koszt wykonania za jeden element.

Koła zębate dostępne z katalogu lub wyprodukowane na zamówienie

Mogą to być elementy wykonana według Państwa dokumentacji, wtedy potrzebujemy oczywiście od Państwa rysunek w postaci 3D.

Natomiast igus® oferuje też 3 rozmiary kół o ilości zębów 20, 30 i 40, które dostępne są z katalogu. Mamy już do nich narzędzia, więc tutaj też nie ogranicza nas ilość. Możemy więc zamówić dosłownie 1 sztukę takiego koła zębatego.

Co więcej, możemy sobie wybrać, jak będzie wykończone na średnicy wewnętrznej. Mamy 3 dostępne kształty. Jeden z nich to otwór okrągły, możemy sobie jednak zażyczyć tzw. D-CUT, czyli otwór w kształcie litery D lub też wycięcie na wewnętrznej średnicy pod określony wpust.

Chcesz wiedzieć więcej o metodach produkcji kół zębatych, odwiedź naszą stronę internetową.

Dodaj komentarz