Produkcja odporna na wyładowania elektrostatyczne. Eksperyment z antystatycznym materiałem do druku 3D – iglidur® I8-ESD. FILM

  • Post author:

Chcesz, żeby twoja produkcja była odporna na wyładowania elektrostatyczne? Jesteś producentem elektroniki lub pracujesz w zapylonym środowisku? Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, musisz obejrzeć ten film. Poznaj nowy materiał do druku 3D – iglidur I8-ESD, który skutecznie ochroni produkcję elektroniki przed wyładowaniami elektrostatycznymi.

Władowania elektrostatyczne – to nie musi być Twój problem!

Wyładowania elektrostatyczne są poważnym problemem branży elektroniki. Nawet najmniejsze wyładowanie elektryczne może spowodować uszkodzenie elementu. Dlatego też w tej branży stosuje się wiele materiałów antystatycznych.

igus® również ma w swojej ofercie materiały do tego dostosowane. Jednym z nich jest iglidur® I8-ESD, z którego wykonujemy elementy drukowane w 3D.

Jak to działa? Zobaczcie sami, w prostym eksperymencie z elektrostatyką

Mamy tu dwa wałki wykonane metodą SLS druku 3D. Jeden z nich to standardowy materiał iglidur® I3, drugi I8-ESD. Zobaczmy co się wydarzy, gdy potrzemy każdy z nich ściereczką.

Jak widać, bez problemu, do materiału iglidur® I3 przykleiły się kawałki papieru . Co się wydarzy z drugim wałkiem? Ten materiał nie przyciągnął kawałków papieru . Oznacza to tylko tyle, albo aż tyle, że Twoje elektroniczne elementy, również będą w pełni bezpieczne.

Jakie inne komponenty odporne na wyładowania elektrostatyczne są dostępne w igus®?

  • e-prowadniki wykonane z przewodzącego materiału ESD igumid ESD, zostały specjalnie opracowane w celu uniknięcia naładowania elektrostatycznego w procesach związanych z produkcją komponentów lub modułów elektronicznych.
  • Polimerowe łożyska transferowe xiros® wykonane z materiału xirodur® F182, są idealne nie tylko dla rolkowych prowadnic przenośnikowych, ale również do transportu towarów wrażliwych, ale także o ostrych krawędziach.
  • Bezsmarowy półprodukt iglidur® umożliwia swobodne projektowanie różnego rodzaju bezobsługowych elementów ślizgowych i łożysk. Oprócz półproduktów do samodzielnej obróbki przez klienta, w dziale usługi CNC można zamówić łożyska i elementy ślizgowe.
  • Łożyska ślizgowe ESD z kołnierzem lub bez, wykonane z materiału iglidur® F2 pomagają uniknąć naładowania elektrostatycznego.
  • Łożyska wieńcowe PRT-04 wykonane ze stali nierdzewnej są przewodzące i zapobiegają ładowaniu elektrostatycznemu. Są szczególnie przydatne w obszarach, w których należy unikać ładowania, np. w przemyśle półprzewodników lub laboratoriach.
  • Pozostałe komponenty ESD. igus® dostarcza szeroką gamę odpornych na zużycie komponentów wykonanych z antystatycznych polimerów odpornych na wyładowania elektrostatyczne. Co więcej, dzięki zastosowanym smarom stałym i ich specjalnemu składowi, mają one szczególnie długą żywotność i znacznie zmniejszają ilość wymaganej pracy podczas konserwacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o materiale iglidur® I8-ESD, odwiedź naszą stronę internetową.

Jeśli samodzielnie chcesz przekonać się jak to działa, wystarczy, że wypełnisz formularz, a my prześlemy Ci przykładowy element wykonany z materiału SLS iglidur I8-ESD dedykowany do ruchomych aplikacji z wymaganiami ESD.

Dodaj komentarz