Filament iglidur do odpornego na ścieranie druku 3D w drukarce Ultimaker – podcast

  • Post author:

Wraz z Talking Additive Podcast, producent drukarek 3D Ultimaker oferuje platformę informacyjną dla innowacyjnych dostawców rozwiązań do druku 3D dla przemysłu. W bieżącym odcinku, prowadzący Matt Griffin rozmawia z naszym igusowym kolegą i specjalistą od druku 3D – Niklasem Eutebachem. Niklas dzieli sie z nami informacjami na temat specjalnych właściwościach trybologicznych, jakimi charakteryzuje się samosmarujący filament iglidur. Opowiada również, jak przy użyciu tego materiału można ulepszyć ruchome części funkcjonalne drukowane w 3D nawet o 50 %.

Posłuchajcie tutaj (wersja EN): Co kryje się za trybofilamentem w przypadku części odpornych na zużycie?

Filament iglidur sprawdzony w drukarkach 3D Ultimaker

Holenderska firma Ultimaker produkuje stacjonarne drukarki 3D i odpowiednie oprogramowanie do tego typu drukowania. Jest jedną z najbardziej znanych firm w dziedzinie druku 3D.

Główną zaletą drukarek Ultimaker jest możliwość zastosowania szerokiej gamy materiałów, co czyni je niezwykle elastycznymi w zastosowaniu w wielu różnych aplikacjach.

trybologiczny filament iglidur

Partnerstwo materiałowe pomiędzy igus a Ultimaker

W tym kontekście Ultimaker stworzył Material Alliance Program. Daje on producentom filamentów do druku 3D możliwość oferowania profili materiałowych własnych produktów na giełdzie w Ultimaker Marketplace. Użytkownicy, jednym kliknięciem mogą zainstalować odpowiednie profile wydruku, a tym samym natychmiast rozpocząć pracę z optymalnymi ustawieniami. Skutkuje to ogromną oszczędnością czasu.

Również igus obecny jest w programie. Reprezentują nas odporne na zużycie filamenty iglidur I150 oraz iglidur I180. Niebawem, pojawi się tu także jeszcze bardziej odporny na zużycie uniwersalny iglidur I190.

filament iglidur
Fot. Trybofilament iglidur

Lokalna produkcja jako wizja przyszłości

Wizja firmy Ultimaker skupia się na lokalnej produkcji i cyfrowej dystrybucji. Oznacza to, że produkcja druków 3D powinna odbywać się bezpośrednio w siedzibie użytkownika, oczywiście z wykorzystaniem lokalnie zainstalowanej drukarki. Dzięki ekosystemowi firmy Ultimaker pokonana zostaje techniczna przeszkoda na drodze do elastycznego wykorzystania drukarek 3D w różnych branżach i działach. Modele i części zamienne mogą być projektowane cyfrowo przez specjalistów na całym świecie. Produkowane natomiast w lokalnych drukarkach lub bezpośrednio u klienta. Eliminuje to długi czas dostawy i, co nie mniej ważne, przynosi korzyści dla środowiska.

Ta wizja idzie w parze z wizją igusa – technologia w górę, koszty w dół. Wszystko po to, by zaoferować klientowi najlepsze technicznie rozwiązanie w najniższej możliwej cenie. Nic bowiem nie obniża kosztów, przyspiesza rozwój i konserwację produktu, bardziej niż dostępne lokalnie funkcjonalne prototypy, specjalne części i części zamienne odporne na zużycie.

Dowiedz się więcej na temat filamentu iglidur

Jeśli nie znasz jeszcze trybofilamentu iglidur lub chcesz zobaczyć nowe produkty w naszym portfolio, zapraszamy do naszego sklepu.

Możesz również odwiedzić nasze wirtualne stoisko targowe. W obecnych czasach, nawet zwiedzanie targów można sprowadzić bezpośrednio do klienta, za pomocą środków cyfrowych.

Dowiedz się więcej o drukowaniu 3D z odpornymi na zużycie polimerami . Masz pytania – napisz do Moniki Gawryś, która rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości: mgawrys@igus.net.

Dodaj komentarz