Producenci wybierają serwonapędy – kryteria wyboru i trendy. Jak przewody readycable wpływają na żywotność systemów zasilania?

Serwonapędy znajdują zastosowanie głównie w maszynach precyzyjnych, obrabiarkach, wieloosiowych centrach obróbczych czy układach pozycjonowania. Do ich zasilania niezbędne są odpowiednie serwoprzewody, które w swojej ofercie posiada również igus. Niezawodne przewody konfekcjonowane readycable, m.in. do napędów SEW, Harting, Siemens czy Allen Bradley, wysyłamy już od 24 h z magazynu w Warszawie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, producenci unikają przestojów i znacząco przedłużają żywotność systemów  zasilania, które są w ruchu.

igus® w samym sercu obrabiarki

Targi MACH-TOOL 2022

Zapraszamy na stoisko igus® na Targach MACH-TOOL 2022 w Poznaniu.
Pokażemy Wam nowe rozwiązania przewodów hybrydowych do serwonapędów,
innowacyjne serie e-prowadników oraz bezsmarowne łożyska polimerowe.

31 maja – 3 czerwca | MTP Poznań | Hala 5, stoisko 55

Zapytaj o bezpłatny bilet wstępu na targi

Serwonapędy coraz popularniejsze

Rynek silników rozwija się niezwykle dynamicznie. Jeszcze w 2018 wartość rynku silników i napędów niskonapięciowych była szacowana na 24 mld dolarów, z tempem wzrostu około 4% rocznie  (APA 5/2020, na podstawie raportu IHS). Natomiast raport Allied Market, obejmujący również silniki używane w pojazdach, szacował w 2017, że wartość rynku wynosi 96 mld dolarów, a w 2025 roku będzie to nawet 136 mld dolarów (APA 02/2020, dane sprzed pandemii koronawirusa).

Obraz zawierający książka, siedzi, stos, sterta

Opis wygenerowany automatycznie

Gdzie wykorzystywane są serwonapędy?

Serwonapędy stosuje się głównie w maszynach precyzyjnych, obrabiarkach, wieloosiowych centrach obróbczych, a także w układach pozycjonowania.

Głównymi odbiorcami tego rodzaju napędów w Polsce są producenci maszyn, integratorzy i użytkownicy końcowi, którzy korzystają z serwonapędów na przykład na potrzeby utrzymania ruchu czy wykonywania serwisów technicznych.

Co wpływa na wybór serwonapędu?

Główne czynniki wyboru serwa to:

  • koszt zakupu (samego komponentu, jak i całego systemu),
  • parametry techniczne,
  • koszt eksploatacji,
  • możliwa dynamika pracy,
  • długość gwarancji,
  • obsługa posprzedażowa.

Ważna jest również marka. Klienci mają stworzone listy zakupowe, w które wpisują  określonych producentów. Lubią również stosować znane i sprawdzone rozwiązania.

Trendy w branży serwonapędów

Trendy w branży techniki napędowej od lat są stałe. Jednym z kluczowych obszarów jest przede wszystkim miniaturyzacja. Producenci maszyn starają się zachować tę samą lub większą moc, przy mniejszych gabarytach, co często stanowi o przewadze konkurencyjnej.

Coraz częściej stosuje się również przewody hybrydowe, które zastępują oddzielne przewody zasilające i sygnałowe (enkoder, resolver itp.). Dzięki czemu, na silniku możemy zamontować jedno gniazdo, a nie dwa.

W śród trendów pojawiają się również nowości w zakresie sterowania, modułowości łatwiejszej zamienialności części (kompatybilność), a także rozwiązania realizujące wymagania związane z energooszczędnością.

Konfekcjonowane przewody readycable – dla 24 producentów napędów

w igus oferujemy około 4600 konfekcjonowanych przewodów silnikowych, serwo, sygnałowych i enkoderowych zgodnych z 24 standardami producentów. Dzięki temu, jesteśmy przodującym na świecie dostawcą konfekcjonowanych przewodów do zastosowania w e-prowadnikach.

Wśród naszych produktów znajdziesz m.in. przewody zgodne ze standardami takich producentów jak: Siemens, SEW, Allen Bradley, HARTING, FANUK.

7 klas jakości przewodów i żywotność, którą można przewidzieć online

Dzięki 7 klasom jakościowym, wynikającym z różnej konstrukcji przewodu oraz zastosowanym materiałom, możemy dobrać najlepsze i najekonomiczniejsze rozwiązanie, dopasowane do potrzeb i panujących warunków.

Z kalkulatorem żywotności online, możemy łatwo i szybko obliczyć przewidywaną żywotność przewodów specjalnie dla Twojej aplikacji.

Dlaczego konfekcjonowane przewody readycable igus według standardów 24 producentów?

Produkcję konfekcjonowanych przewodów rozpoczęliśmy w związku z dużym zapotrzebowaniem na rozwiązania różnych firm. Wpływ na tę decyzję miała również zużywalność przewodów, które pracują w warunkach przemysłowych. Gotowe kable wykonane są zgodnie ze standardem danego producenta i w 100% kompatybilne ze wskazanym silnikiem.

Obraz zawierający grupa

Opis wygenerowany automatycznie

Dzięki przewodom readycable od igus użytkownicy mogą w znaczny sposób przedłużyć żywotność systemu zasilania będącego w ruchu. Jako jedyna firma na rynku, dajemy 36 miesięcy gwarancji lub 10 milionów cykli bezawaryjnej pracy naszych kabli. Oczywiście po uprzednim poprawnym doborze, najlepiej wspólnie z naszymi ekspertami.

Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, dla których czas dostawy jest kluczowy, gdyż bardzo często długi postój maszyny generuje ogromne koszty.

Teraz, nasi klienci są w stanie kupić każdy rodzaj przewodu konfekcjonowanego z naszej oferty, z dostawą w 24-48 godzin.

Zalety readycable

  • dowolna długość, z centymetrową precyzją, bez koszów cięcia,
  • jakość przewodu PUR – odporne na oleje i pracę w ujemnych temperaturach,
  • najmniejsze promienie gięcia – od 7,5 x d,
  • przetestowane mechanicznie w największym na świecie laboratorium testowym w branży,
  • każdy przewód konfekcjonowany przetestowany elektrycznie na poprawność wykonania połączenia przewód – złącze,
  • gwarancja na 36 miesięcy lub 10 milionów podwójnych cykli gięcia w prowadnikach kablowych, po uprzednim poprawnym doborze,
  • brak ilości minimalnych – od 1 sztuki z magazynu w Warszawie,
  • dostawa w 24-48 h.

Odwiedź naszą stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej na temat Konfekcjonowane przewody według standardu 24 producentów.

Możesz również skontaktować się z naszym menedżerem ds. produktów, Karolem Lenkiewiczem: klenkiewicz@igus.net. Karol z pewnością odpowie na wszystkie Twoje pytania, dotyczące przewodów readycable.

Dodaj komentarz