Jak narzędzia do druku 3D zmieniły prototypowanie?

  • Post author:
Webinar - Bezpłatne szkolenia online - Wirtualna akademia igus - NOWOŚĆ igutex - łożyska do skrajnie wysokich obciążeń

Z biegiem czasu narzędzia i usługi dostępne w „skrzynce narzędziowej” każdego inżyniera ewoluowały. Obecnie, jednymi z najważniejszych usług są usługi i narzędzia do druku 3D online. Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, inżynierowie szukają skutecznych sposobów na przekształcenie swoich koncepcji projektowych w działające prototypy. A jeśli możemy im to ułatwić, tym lepiej. W igus®, z pierwszej ręki, znamy tajniki obróbki skrawaniem prętów lub metalu. Teraz uzupełniamy te opcje o filamenty do druku FDM, proszki do druku SLS i formy drukowane 3D do formowania wtryskowego. Najlepsze jest to, że nawet jeśli Twoje zasoby są ograniczone lub musisz zwrócić się do ekspertów w tej dziedzinie, nadal możesz znaleźć korzyści płynące z korzystania z naszych narzędzi usług drukowania online.

Prototypowanie - narzędzia do druku 3D

Skuteczne prototypowanie oszczędza wszystkim bólu głowy

Dla wielu inżynierów konieczne jest prototypowanie koncepcji projektowych przed rozpoczęciem produkcji na pełną skalę. Zazwyczaj możliwość przetestowania różnych geometrii ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia integralności strukturalnej. Dodatkowo, świadomość, że istnieje elastyczność wprowadzania zmian, jest ogromnym priorytetem. Wykorzystanie narzędzi online pomaga to osiągnąć. Dla innych, problem wynika z zapotrzebowania na bardzo małe partie części do mniejszych projektów, które nie wymagają niestandardowego oprzyrządowania. Możliwość uzyskania części odpornych na zużycie, które spełniają wymagania aplikacji, bez konieczności realizacji minimalnych ilości zamówień, jest kluczem do prototypowania.

W jaki sposób narzędzia do druku 3D online ułatwiają pracę?

Rosnący wybór materiałów do druku 3D, maszyn do produkcji addytywnej i narzędzi online ułatwia proces prototypowania. Zapewniaj jednocześnie dostęp do najnowocześniejszych opcji materiałowych, doskonałej jakości części i, co najważniejsze, krótszych czasów realizacji niż kiedykolwiek wcześniej.

Najlepsze internetowe narzędzia do druku 3D umożliwiają:

  • Szybko zaimportować projekt koncepcyjny.
  • Wybrać odpowiedni materiał do danego zastosowania.
  • Natychmiast wygenerować model CAD.
  • Złożyć zamówienie.

Niektóre z tych narzędzi oferują nawet funkcje analizujące zrównoważony rozwój i zapewniają opcje przetwarzania końcowego. Inne narzędzia idą o krok dalej, umożliwiając projektowanie i konfigurowanie części, dzięki czemu można łatwo wygenerować model CAD na miejscu. Biorąc pod uwagę fakt, że zasoby te są udostępniane przez dedykowane zakłady produkcyjne druku 3D, części mogą być dostępne w ciągu zaledwie kilku dni. Mając do dyspozycji łatwiejsze sposoby zamawiania prototypowych części wyprodukowanych z najnowocześniejszych materiałów, możesz odzyskać czas na to, co najważniejsze – inżynierię i innowacje!

Wypróbuj narzędzia do druku 3D online od igus®

Jeśli chcesz dodać więcej narzędzi do swojego zestawu, wypróbuj narzędzie do druku 3D od igus®. Uwierz mi, będziesz pod wrażeniem: iglidur® Designer.

Skontaktuj się z nami i poznaj wszystkie możliwości narzędzi do druku 3D od igus®

Więcej o opcjach druku, materiałach i narzędziach online dowiesz się z naszej strony internetowej poświęconej rozwiązaniom dla druku 3D. Możesz również napisać do naszego eksperta, Michała Sędrowskiego (msedroweki@igus.net), który rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

Dodaj komentarz