igus

Polska

NAVIGATION - SEARCH

Przegląd aplikacji - Radpak

Pierwszym przystankiem na naszej drodze przez Polskę była firma Radpak z Włocławka, która specjalizuje się w produkcji maszyn pakujących i została założona przez Tadeusza Radzanowskiego w 1991. Firma oferuje indywidualnie dostosowane kompleksowe rozwiązania, od systemu kontroli do pakowania i paletyzacji. Szerokie zaplecze maszyn w firmie Radpak daje duże możliwości. Akurat jak przyjechaliśmy, maszyna była szykowana na dostarczenie do USA.

Radpak opiera swoje projekty o produkty igus®. Na zdjęciu możemy zobaczyć e-prowadniki przewodów oraz łożyska przegubowe igubal®.

Udział w międzynarodowych targach, przyniósł firmie Radpak klientów z całego świata. Wielu z nich zdecydowało się na zakup ze względu na korzystne ceny i bezkompromisową jakość oferowaną przez polskie przedsiębiorstwa. Sprzedaż na cały świat wymaga elementów bezawaryjnych i bezobsługowych, dlatego Radpak korzysta z produktów igus®.

spojrzenie na podwójną szynę z wózkami drylin® W.

W przypadku maszyn pakujących liczy się ilość zapakowanych produktów w jak najkrótszym czasie. e-prowadniki chronią linię pakującą przed uszkodzeniem i wydłużają jej żywotność. Łożyska stojakowe z serii igubal® wspierają śrubę, i przy współpracy z łożyskami liniowymi drylin®, możliwa jest regulacja do różnych rozmiarów produktu. Np. kostka mydła jest najpierw pakowana pojedynczo, następnie w dużych ilościach w kolejne opakowanie. Czasami te czynności są wykonywane na różnych maszynach.

Pracownicy firmy Radpak oraz załoga iglidur® on tour. Maszyna pakująca za nami, wkrótce rozpocznie podróż do USA.

Dziękujemy za niezapomniane popołudniowe doświadczenie oraz za przepyszną waniliowo orzechową kawę.

Pozdrawiamy

igus® i załoga "iglidur® on tour"

Podsumowanie iglidur on tour®

Kiedy coś się kończy, ludzie pytaja o to jak się zaczęło i co będziesz robić później.

  • "Jak to się stało, że wziąłeś udział w iglidur® on tour?"

Mój przyjaciel, Antal, powiedział mi o tej podróży, ponieważ po studiach szukałem pracy, ale otrzymywałem tylko odmowy. Powiedział, że igus® szuka inżyniera do wysłania w podróż. Pierwsza myśl "Nie lubię prowadzić auta godzinami". Jednakże nie chciałem przegapić tak wyjątkowej okazji i dlatego zdecydowałem się ubiegać o tą posadę, a igus® powiedział "TAK" i wraz z Nilsem i Sandorem, załoga była kompletna. Było to lekko ryzykowne, ponieważ się nie znaliśmy, każdy z nas miał mocne i słabe strony, jednak wzjaemnie się uzupełnialiśmy i spędziliśmy wspaniałe chwile. Jeśli ktoś nie był w dobrym nastroju, rozśmieszaliśmy się nawzajem. Dzięki temu dobrze nam się żyło przez ostatnie 6 miesięcy.

  • "Co będziesz robić później?"

Życie toczy się dalej i rozglądam się za nową pracą, ale może zrobię sobie trochę wolnego.. ;)

Na koniec, chciałbym podsumować wszystko za pomocą liczb:
Samochód iglidur® przejechał ponad 100 000 km z 56 łożyskami iglidur® na pokładzie, aby świętować 30 lat materiału iglidur® w ponad 30 krajach przez ostatnie 14 miesięcy. 9 aplikacji (Regulacja siedzenia, Pedał hamulca, Dźwignia zmiany biegów, Hamulec ręczny, Podnośniki szyb, Składanie dachu, Mechanika wycieraczek, Przepustnice, Alternator ) przetestowaliśmy w różnych warunkach na 4 kontynentach. Mieliśmy 3 reprezentantów tej przygody, którzy relacjonowali wszystko na facebook'u i blog'u: Sascha, Kayla i Ja. Wynik więc jest rezultatem całego zespołu, który pracował na niego 24/7!

Dla mnie to była życiowa szansa. Za każdym razem kiedy widzę zdjęcia albo filmy, nie mogę uwierzyć, że to ja na ekranie. Po podróży dookoła świata i przed wyruszeniem do Europy, zapytałem Sasche jak to jest widzieć siebie na dużym ekranie przed wieloma zabytkami i innymi ciekawymi miejscami na całym świecie. Odpowiedział: "To jakby drugie życie." i ja się zgadzam. Czas leci, ale zawsze będę wspominał tę podróż. Poznałem również dwie fantastyczne osoby - Nils i Sandor.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w tę podróż! Poznaliśmy wiele różnych kultur i spotkaliśmy wielu ludzi w całej Europie. Jesteśmy jedną wielką rodziną - nie zapomnijmy o tym nigdy!

Dziękuję również za to że byliście z nami podczas całej podróży!

Mozaika z samochodem iglidur®, oparta na członkach rodziny igus®. (Otwórzcie zdjęcie w oddzielnej karcie, aby przyjrzeć się bliżej http://blog.igus.de/Blogengine/iglidur_on_tour/image.axd?picture=%2f2015%2f04%2fthe-smart_web.jpg)

PS: 100,000 kilometrów i nadal bez mandatu, z tego co mi wiadomo ;)

Hannover Messe 2015!

Witajcie z Hannover Messe 2015!
Spędziliśmy cały tydzień na targach i świętowaliśmy finał iglidur® on tour z ponad 8000 zwiedzającymi! Samochód iglidur® umieściliśmy przy samym stoisku igus®. Z tyłu wyświetlaliśmy filmy z naszej podróży na telewizorze, a obok zobaczycie małe samochody iglidur® na grywalnej planszy.

Jeszcze jeden tydzień z naszym pięknym autem.

Więcej...

Przegląd aplikacji - Thorax Trainer

W Danii, odwiedziliśmy skandynawskiego producenta Thorax Trainer, która przenosi trasy narciarskie do domów klientów, dzięki genialnemu urządzeniu, które odzwierciedla poruszanie się sportowca na prawdziwej trasie. Sekwencja ruchu i intensywność treningu jest znakomicie odwzorowana. Właśnie na tym najbardziej skupiają się konstruktorzy Thorax.

Podczas siedzenia w samochodzie przez całą trasę iglidur® on tour, dobrze jest pokonać parę kilometrów na Thorax Trainer.

 

Więcej...

iglidur® on tour - Polska oczami Karla

Półwysep Helski, to tutaj zaczęła się nasza podróż po Polsce, aby po 3700 km dotrzeć do ostatniego przystanku, Warszawy. W sumie doświadczyliśmy różnych kultur i odwiedziliśmy wielu klientów. Na koniec spotkaliśmy się z Polskim Klubem Smarta i trochę pozwiedzaliśmy Warszawę. Zobaczcie sami! 


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w akcję iglidur® on tour w Polsce, oraz za polską gościnność!