Zadbają o formę na wiosnę. Łożyska ślizgowe iglidur G w urządzeniu do treningu funkcjonalnego

  • Post author:

Wiosna powoli zakwita wszystkimi kolorami, a coraz dłuższy dzień zachęca do zwiększenia aktywności sportowej. Szczególnie, że przed nami lato, a wtedy wszyscy chcemy być w jak najlepszej formie. Ale cóż wspólnego z dbaniem o kondycję ma igus®? Otóż całkiem sporo! Nasz bezsmarowe łożyska ślizgowe iglidur G znalazły bowiem zastosowanie w nowym urządzeniu do treningu funkcjonalnego „armbar” firmy Atlas In Gym Neering i dobiją o to, by ciężar który podnosimy siłą naszych mięśni był odpowiedni dla naszych możliwości.

Trening funkcjonalny jest coraz popularniejszy wśród sportowców i w całej branży fitness. Nie tylko w odpowiedni sposób dba o wzmocnienie mięśni i całego ciała, ale ma na celu poprawę jakości ruchu i zapobieganiu kontuzjom, dzięki pracy wielu partii mięśni podczas ćwiczeń. Istnieje wiele urządzeń do treningu funkcjonalnego. Jednym z nich, łączącym dźwignię i siłę wahadła, jest „armbar” od firmy Atlas In Gym Neering.

łożyska ślizgowe iglidur G

„armbar – urządzenie do treningu funkcjonalnego z łożyskami ślizgowymi iglidur G

Till Nonhoff i jego zespół w firmie Atlas In Gym Neering opracowali wielofunkcyjne urządzenia do treningu funkcjonalnego, które umożliwia użytkownikowi pracę wielu partii mięśni, a tym samym wpływa na poprawę jakości ruchu i ogranicza występowanie kontuzji.

„armbar” to sztanga zwisająca z jednej strony na linie, oferująca wiele możliwości ruchu. Aby zapewnić bezpieczne ułożenie sztangi, inżynierowie polegali na trwałych i bezsmarowych łożyskach ślizgowych igus®, wykonanych z materiału iglidur G.


Opatentowane urządzenie doskonale sprawdzi się zarówno na słowni, podczas treningu indywidualnego, jak i na zajęciach z CrossFit i w trakcie fizjoterapii. Ramię o powierzchni zaledwie sześciu metrów kwadratowych jest również dobrym rozwiązaniem dla mniejszych siłowni, na przykład domowych.

„Jakość i trwałość 150 różnych komponentów były dla nas szczególnie ważne” — wyjaśnia Till Nonhoff. Inżynierowie szukali wytrzymałych i bezsmarowych łożysk ślizgowych specjalnie dla punktów łożyskowania ramienia. Musiały charakteryzować się niskim tarciem i bezobsługowością. „Podczas naszych badań dowiedzieliśmy się o wysokowydajnych łożyskach ślizgowych z tworzywa sztucznego firmy igus®. Udało nam się wprowadzić dane naszego urządzenia „armbar” do internetowego kalkulatora żywotności i określić właściwy materiał. W momencie wystąpienia zmian w projekcie, konsultant techniczny igus® Gerald Voss służył nam radą. Usługa, która nie jest dla nas naturalna jako niewielkiego start-upu — tłumaczy młody przedsiębiorca. .

Magnezja, pot i wysokie obciążenia niestraszne łożyskom ślizgowym igus®

Łącznie zastosowano cztery łożyska ślizgowe igus®. Dwa z nich, wykonane z wysokowydajnego tworzywa sztucznego iglidur G zapewniają płynną regulację ciężaru na wale ze stali nierdzewnej, obecnym w urządzeniu „armbar”.

Łożyska są umieszczone w wózku, na który działa siła do 450 N. Brud, pot, magnezja i woda dostające się do punktów łożyskowania to warunki środowiskowe, które wysokowydajne tworzywa sztuczne mogą z łatwością wytrzymać.

Dwa kolejne łożyska ślizgowe, wykonane z tego samego materiału, zostały umieszczone w uchwycie do wiosłowania, który znajduje się w wyposażeniu sportowym.

Polimer charakteryzuje się nie tylko dobrymi parametrami technicznymi, ale także jest bardzo opłacalny.

Łożyska sprawdziły się już podczas wstępnych testów długoterminowych. Teraz „armbar” ma wejść na rynek. Urządzenie ma kosztować jedynie 3000 euro.

„Zainteresowanie produktem jest duże i nie możemy się doczekać, aby wkrótce dostarczyć pierwsze urządzenia zawierające wysokiej jakości komponenty” — powiedział Nonhoff.

Dodaj komentarz