Polimerowe półprodukty i obróbka skrawaniem w igus®. FILM

  • Post author:

Obróbka skrawaniem nie jest nam obca. Dlatego, w naszej ofercie znajdziesz nie tylko same półprodukty. Jeśli tylko dostarczysz nam rysunek lub plik 3D wykonamy dla Ciebie gotowy element metodą skrawania. Poznaj nasze możliwoW igus®, półprodukty z materiału iglidur®, dostępne są w postaci prętów lub płyt. Dowiedz się jak w igus® wygląda serwis obróbki skrawaniem i jakie półprodukty możemy Ci zaoferować.

Dzień dobry Państwu. Nazywam się Michał Obrębski i w tym filmie postaram się opowiedzieć o naszych półproduktach. Półproduktach z materiału iglidur®, dostępnych w postaci prętów bądź płyt. Opowiem również o usłudze speedy cut, tzn. o dostarczaniu gotowych elementów wykonanych metodą skrawania, zgodnie z dostarczonym przez Państwa rysunkiem lub plikiem 3D.

Jakie półprodukty oferuje igus®?

Zaczniemy zatem od półproduktów. Średnice, które dostępne są w ofercie igus® wynoszą od 10 mm (1 cm średnicy) aż do 100 mm średnicy (10 cm). Długości, które można u nas zakupić, są właściwie dowolne. Minimalna długość to 100 mm, natomiast największe odcinki, które oferujemy mają 1 m długości.

Jeżeli chodzi o płyty, to tu sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana. Jest to bardzo zależne od tego, jaki materiał wybierzemy. Natomiast można powiedzieć, że najcieńsze płyty które dostaniemy od igus® mają 2 mm grubości i największy format to 1 x 1 m. Natomiast największe płyty, największy gabaryt, który oferujemy to płyta o grubości 40 mm i wymiarach 1 m x 610 mm.

Największa dostępna gama wymiarowa jest z naszego materiału iglidur® J. Jest to materiał, który bardzo dobrze nadaje się do obróbki skrawaniem, a elementy które z niego wykonujemy są bardzo dobrej jakości. Jakoś powierzchni jest bardzo dobra.

Obróbka skrawaniem w igus®

Możemy teraz powiedzieć trochę więcej o elementach, które wykonujemy metodą skrawania. Począwszy od takich prostych kształtów, tzn. zwykła tulejka z kołnierzem lub bez kołnierza, bądź rolka do jakiegoś przenośnika czy transportera. Po prostu w sytuacji, w której nie znajdziecie potrzebnego wymiaru w katalogu, w igus® możemy dorobić odpowiednie elementy metodą skrawania z pręta.

Nie ma minimalnych ilości zamówień, wykonujemy zamówienia już od jednej sztuki. Natomiast oczywistym jest, że cena jest zależna od zamówionej ilości – im elementów jest więcej w zamówieniu, tym uzyskujemy lepszą cenę jednostkową.

Obróbka skrawaniem praktycznie nie zna pojęcia „nie da się”. Możemy więc znaleźć tutaj przykładowo taki element, jak czasza kulista, tzn. sferyczna powierzchnia zewnętrzna i cylindryczny otwór w środku. Lub też bardziej skomplikowane kształty, jak ten element, który ma bardziej kwadratową średnicę zewnętrzną. Może być też taki element, który w tym wypadku jest akurat używany w przemyśle rozlewniczym, przy nalewaniu napojów. Ten element pracuje liniowo na wałku z dwoma wypustami i odpowiedni kształt został odwzorowany na średnicy wewnętrznej.

Obróbka skrawaniem z płyt

Na koniec chciałem jeszcze pokazać elementy, które są wykonywane z płyt. Są to różnego rodzaju ślizgi. Tutaj akurat z płyty około 20 mm. Kształt jest dosyć prosty. Na przykład mogą to być takie ślizgacze, które przykręcane są za pomocą czterech wkrętów z łbem cylindrycznym, nie stożkowym.

A tutaj mam jeszcze jeden taki element, który wycięty jest z płyty grubości 10 mm. Jest to też ślizg, do dosyć dużego urządzenia, które pracuje po obrocie.

Mam też ze sobą największy element, który znalazłem obok swojego biurka. Jest to ślizgacz, w tym wypadku od jednego z naszych stałych, dobrych klientów. Jeżeli nas teraz ogląda, to bardzo serdecznie pozdrawiam… Ślizg pracuje przy produkcji płyt drewnianych. Ten element sprawia, że płyty ślizgają się w maszynie po nim. Co najważniejsze, aplikacja nie wymaga żadnego smaru, więc płyty drewniane się nie brudzą i nie zarysowują.

Jeśli macie Państwo potrzebę dorobić jakiś element i to my w igus® mielibyśmy go dla Was opracować, będziemy potrzebowali kilku informacji. Będą to m.in. informacja o tym jak on pracuje, jakie są obciążenia, jakie są prędkości. W ten sposób będziemy w stanie wybrać odpowiedni materiał.
Następnie potrzebny będzie rysunek – w postaci dwuwymiarowej, np. w PDFie, może to być, w skrajnych sytuacjach, rysunek odręczny na kartce, a najlepiej plik 3D. To z kolei pomoże nam zaproponować Państwu wykonanie potrzebnych elementów.

Więcej informacji na temat półproduktów igus® znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Dodaj komentarz