Żywotność elementu drukowanego 3D, zależy w dużym stopniu od obciążenia i zastosowanego materiału. Co jeszcze wpływa na wytrzymałość druku 3D?
Na żywotność elementów drukowanych 3D, z pewnością wpływają wartości takie jak moment obrotowy, prędkość obrotowa, obciążenie rozciągające i obciążenie ściskające. Również sam proces produkcji elementu 3D ma wpływ na jego trwałość.
Niemniej jednak, w porównaniu z frezowaniem, druk 3D ma wiele zalet. Kształt zęba można na przykład zoptymalizować, aby zwiększona powierzchnia styku i lepszy rozkład nacisku zapewniały wydłużenie żywotności przekładni.
Jak uzyskać najlepszą wytrzymałość druku 3D?
Kalkulator żywotności online firmy igus® oferuje bardzo pomocne rozwiązanie dla przekładni. Możesz w nim zoptymalizować swój komponent, aby uzyskać najlepszą możliwą trwałość w połączeniu z odpowiednim materiałem i najlepszym zestawieniem przekładni.
Zobacz koniecznie:
- Kalkulator żywotności
Dzięki niemu, szybko i łatwo obliczysz szacowaną żywotność kół zębatych z tworzywa iglidur® I3 wykonanych metodą druku 3D. Następnie, możesz zostać beta testerem naszych kół zębatych z tworzywa iglidur® I3 wykonanych metodą druku 3D i poprosić o bezpłatną próbkę. - Usługa drukowania 3D
Decydując się na skorzystanie z usługi iglidur® Designer, jesteś o krok od swojego indywidualnego komponentu. Wystarczy, że prześlesz model CAD, wybierzesz metodę produkcji oraz materiał iglidur® – i gotowe. Cena części zostanie natychmiast wyświetlona, umożliwiając zamówienie pojedynczego elementu online lub złożenie zapytania o oficjalną ofertę.