Po czeskiej przygodzie igus:bike rozpoczyna podróż po Polsce. To kolejny etap światowej trasy, promującej zrównoważoną mobilność i inżynieryjne innowacje. Start? Stolica – pełna kontrastów, historii i rowerowych tras.
Nowoczesny początek na Działkowej
To tutaj wszystko się zaczyna. Na warszawskiej ulicy Działkowej mieści się polska siedziba firmy igus — miejsce, w którym pasja do inżynierii spotyka się z nowoczesnością i odpowiedzialnością za środowisko. To właśnie stąd wyrusza w podróż po Polsce igus:bike – rower przyszłości, który nie potrzebuje smaru, nie boi się piasku ani kurzu, i zachwyca lekkością jazdy.
Przejażdżka przez serce Warszawy
No to jedziemy! Rower, który nie zawiera ani grama smaru, pokonuje kilometr za kilometrem – tym razem ulicami Warszawy. To tutaj technologia spotyka się z historią, a jazda na rowerze to świetny sposób, by poczuć klimat miasta – od tętniącego życiem Starego Miasta po zielone zakątki nad Wisłą.
Odkrywanie stolicy
Z Działkowej, kierujemy się w stronę Pałacu Kultury i Nauki – symbolu Warszawy i punktu orientacyjnego z panoramicznym widokiem. Tuż obok znajduje się Muzeum Sztuki Nowoczesnej – wyjątkowa przestrzeń dla współczesnych twórców.


Dalej przemierzamy Świętokrzyską i Nowy Świat – reprezentacyjne ulice pełne kawiarenek i miejskiego życia.
Pomniki, pamięć i tożsamość narodowa
Dojeżdżamy do Ogrodu Saskiego i Grobu Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego. Stąd już niedaleko do Krakowskiego Przedmieścia i Pałacu Prezydenckiego, skąd skręcamy ku sercu Starego Miasta. Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, urokliwe kamienice – wszystko tchnie historią. Spotykamy Warszawską Syrenkę i zjeżdżamy w stronę multimedialnych fontann.






Gdzie technologia spotyka naturę
Ruszamy na Bulwary Wiślane – zielone, tętniące życiem miejsce odpoczynku nad rzeką. Tu spotykamy kolejną Syrenkę – symbol odwagi i ducha miasta. Po drugiej stronie Wisły podziwiamy Stadion Narodowy – nowoczesny obiekt i dumę współczesnej Warszawy.




Gotowy na kolejny etap?
igus:bike cicho i płynnie przemierza trasę bez smaru, hałasu i spalin – gotowy na kolejne miasta w Polsce.
Nasz zawodnik: Daniel Marzec
Daniel rozpoczął swoją przygodę z firmą igus w 2012 roku jako Inżynier Sprzedaży. Od 2018 roku pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego igus Polska. Dziś otworzył pierwszy etap naszej wyjątkowej rowerowej trasy, pokonując 16 kilometrów przez Warszawę na w pełni odpornym na korozję igus:bike. Po drodze odwiedził m.in. Plac Zamkowy, Stare Miasto i bulwary wiślane, udowadniając, że bezsmarowe rozwiązania doskonale radzą sobie również w miejskiej dżungli.
Prywatnie Daniel jest szczęśliwym mężem i tatą dwójki dzieci. Najlepiej odpoczywa podczas wspólnego biegania po lesie z psem o imieniu Kumpel. Gdy tylko nadarzy się okazja, wsiada z rodziną i przyjaciółmi na żaglówkę, by cieszyć się urokami Pojezierza Mazurskiego. Teraz do listy jego pasji dołączyło testowanie nowej mobilności – na dwóch kołach, bez ani kropli smaru.
Trasa etapu:





