Prowadnica liniowa z wózkiem. Montaż i regulacja wózków drylin® TW-01 – instrukcja krok po kroku

  • Post author:

Zestaw z serii TW-01, prowadnica liniowa z wózkiem, zawsze wymaga minimalnego odstępu między wózkiem a szyną. Układy drylin® T są dostarczane w stanie gotowym do instalacji, z ustawionym fabrycznie luzem, który w razie potrzeby można regulować.

Montaż zestawu: prowadnica liniowa z wózkiem drylin® TW-01

  1. Wózek liniowy serii TW-01 należy wsunąć na anodowany profil szyny TS-01.
  2. Prowadnica liniowa z wózkiem jest gotowa do użycia.

Regulacja luzu w zestawie prowadnicy liniowej z wózkiem

Może się zdarzyć, że konieczna będzie regulacja luzu łożyska liniowego. Oczywiście, można je wyregulować indywidualnie. W tym celu należy usunąć trzy nakładki zabezpieczające, a następnie, za pomocą klucza płaskiego, należy poluzować nakrętki kontrujące.
Luz łożyska można zmniejszyć (-) lub zwiększyć (+) za pomocą klucza imbusowego w rozmiarze 1,5 mm.

prowadnica liniowa
Rys. Regulacja luzu

Po regulacji należy ponownie sprawdzić ustawiony luz łożyska. Jeśli jest on odpowiedni, można ponownie dokręcić nakrętki kontrujące i założyć nakładki zabezpieczające. Po tym etapie prowadnica liniowa jest gotowa do użycia.

W sytuacji, gdy ustawimy za mały luz, a wózek zablokuje się na szynie, nie wystarczy samo poluzowanie śrub imbusowych. Po poluzowaniu śrub imbusowych musimy jeszcze wcisnąć przycisk resetowania po stronie przeciwnej do śrub, aby ponownie zwolnić elementy ślizgowe. Aby tego dokonać, musimy użyć śrub imbusowych o następujących rozmiarach: 2,5 mm dla TW-01-20 / TW-01-15 i 3 mm dla TW-01-25 / TW-01-30.

Regulacja luzu na prowadnicy liniowej z wózkiem serii TW-01 – instrukcja krok po kroku

Poznaj prowadnice liniowe drylin® T

←  Wszystkie tematy

Dodaj komentarz