Jak podłączyć oprogramowanie igus Robot Control do komputera?

  • Post author:
Konkurs vector 2024 - najlepsze rozwiązania z zastosowaniem prowadników kablowych

Wśród oferowanych przez rynek rodzajów systemów robotycznych, dostępne jest również oprogramowanie igus Robot Control, oferowany w dwóch wariantach. Jeden z nich to wersja z szafą sterowniczą, drugi – wersja na szynie montażowe (DIN). Daje to możliwość łatwego wejścia w świat automatyki. Różne wersje robotów o odmiennej kinematyce można szybko i łatwo podłączyć za pomocą interfejsu Ethernet do komputera PC. Zobacz, jak to zrobić…

Oprogramowanie igus Robot Control

igus® Robot Control, przede wszystkim umożliwia proste i intuicyjne programowanie oraz sterowanie robotami i łatwy dostęp do automatyzacji. Dzięki modułowej konstrukcji można sterować różnymi typami robotów, na przykład robotem typu delta, kartezjańskim lub wieloosiowym ramieniem robotycznym. W związku z tym, oprogramowania możemy używać do symulacji poszczególnych ruchów robota z wykorzystaniem wygodnego interfejsu 3D – ten etap nie wymaga podłączania robota.

Podłączenie igus® Robot Control do komputera

Aby podłączyć robota do komputera PC, w pierwszej kolejności musimy zainstalować na komputerze oprogramowanie igus Robot Control. Co ważne, oprogramowanie można pobrać całkowicie za darmo i jest ono wolne od licencji.

Po zainstalowaniu igus® Robot Control na komputerze, połączenie między tymi dwoma urządzeniami jest nawiązywane za pomocą kabla Ethernet. Odpowiedni port Ethernet znajduje się bezpośrednio obok gniazda USB. Upewnij się, że adres IP komputera ustawiłeś na statyczny 192.168.3.1, a maskę podsieci na 255.255.255.0.

Na zakończenie całego procesu, uruchom igus® Robot Control i zapewnij sobie błyskawiczną kontrolę nad robotami, dzięki naszemu systemowi.

Oprogramowanie igus Robot Control – 3 kroki do sterowania robotami

Pierwszy krok: Wybierz określony typ robota.

igus robot control - wybór robota

Drugi krok: Podłącz fizycznego robota do oprogramowania, zresetuj błędy i aktywuj silniki.

oprogramowanie igus robot control - podłączenie

Trzeci krok: Po właściwym zreferowaniu robota możliwa jest realizacja zaprogramowanych ruchów.

Jak nawiązać połączenie między systemem sterowania robotem a komputerem PC?

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas!

Jeśli masz pytania dotyczące systemu sterowania robotami igus® Robot Control, skontaktuj się z Radosławem Sobocińskim (rsobocinski@igus.net). Radek rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości i wesprze w konfiguracji systemu.

Dodaj komentarz