Wytrzymałość druku 3D. Jaka jest żywotność elementów drukowanych 3D?

  • Post author:

Żywotność elementu drukowanego 3D, zależy w dużym stopniu od obciążenia i zastosowanego materiału. Co jeszcze wpływa na wytrzymałość druku 3D?

Na żywotność elementów drukowanych 3D, z pewnością wpływają wartości takie jak moment obrotowy, prędkość obrotowa, obciążenie rozciągające i obciążenie ściskające. Również sam proces produkcji elementu 3D ma wpływ na jego trwałość.

Niemniej jednak, w porównaniu z frezowaniem, druk 3D ma wiele zalet. Kształt zęba można na przykład zoptymalizować, aby zwiększona powierzchnia styku i lepszy rozkład nacisku zapewniały wydłużenie żywotności przekładni.

Jak uzyskać najlepszą wytrzymałość druku 3D?

Kalkulator żywotności online firmy igus® oferuje bardzo pomocne rozwiązanie dla przekładni. Możesz w nim zoptymalizować swój komponent, aby uzyskać najlepszą możliwą trwałość w połączeniu z odpowiednim materiałem i najlepszym zestawieniem przekładni.

wytrzymałość druku 3d
Rys. Kształt zęba w druku 3D zoptymalizowany pod kątem dłuższej żywotności

Zobacz koniecznie:

  • Kalkulator żywotności
    Dzięki niemu, szybko i łatwo obliczysz szacowaną żywotność kół zębatych z tworzywa iglidur® I3 wykonanych metodą druku 3D. Następnie, możesz zostać beta testerem naszych kół zębatych z tworzywa iglidur® I3 wykonanych metodą druku 3D i poprosić o bezpłatną próbkę.
  • Usługa drukowania 3D
    Decydując się na skorzystanie z usługi iglidur® Designer, jesteś o krok od swojego indywidualnego komponentu. Wystarczy, że prześlesz model CAD, wybierzesz metodę produkcji oraz materiał iglidur® – i gotowe. Cena części zostanie natychmiast wyświetlona, umożliwiając zamówienie pojedynczego elementu online lub złożenie zapytania o oficjalną ofertę.

←  Wszystkie tematy

Dodaj komentarz