Co to jest drukarka 3D i jak działa?

  • Post author:

Odpowiedź na pytanie: co to jest drukarka 3D wydaje się być prosta. W zasadzie, jest to maszyna, dzięki której możliwe jest drukowanie przestrzenne. Jak to wygląda?

Co to jest drukarka 3D?

Z pomocą drukarki 3D można wykonać trójwymiarowy obiekt, na przykład poprzez stopienie plastiku lub metalu. Co więcej, nie potrzeba do tego żadnych innych narzędzi.

Drukarki 3D – zasada działania

Element z drukarki 3D zwykle tworzy się w ten sam sposób. Materiał nakłada się warstwa po warstwie aż do zakończenia drukowania. Proces tworzenia różni się jednak dla poszczególnych technologii drukowania 3D. Nałożone warstwy można łączyć przez stopienie, polimeryzację światłem UV lub połączenie materiału za pomocą spoiw.

Pliki projektowe do drukarki 3D

Do wytworzenia obiektu w drukarce 3D potrzebny jest oczywiście odpowiedni plik projektowy – model 3D lub plik CAD. Na tej podstawie, drukarka tworzy obiekt, całkowicie przekształcając plik projektowy w polecenia maszynowe – tak zwany kod G. Jest to charakterystyczne dla drukarek, w których materiał jest nakładany warstwa po warstwie.

Materiały do druku 3D

Ponieważ możliwe są różne procesy drukowanie, dostępne są również różne materiały do druku 3D. W związku z tym, jaka metoda zostanie wybrane, dostępne są materiały w postaci proszku, płynu, włókna (filamentu) lub drutu.

Zbuduj swoją drukarkę 3D

Dowiedz się, jak zbudować drukarkę 3D. Zrób to sam, z gotowym projektem i komponentami igus®.

drukarka 3D
 Pobierz dane techniczne projektu* 

* Podane tutaj modele i rysunki to przykład zastosowania różnych komponentów igus®.

Firma nie ponosi odpowiedzialności za szkody, które mogą powstać w wyniku zastosowania modeli, rysunków i produktów. W związku z tym, nie oferuje się wsparcia dla konstrukcji tej drukarki 3D, ponieważ igus® nie jest producentem drukarek 3D.

Sprawdź, produkty najczęściej stosowane do samodzielnej budowy drukarek 3D.


←  Wszystkie tematy

Ten post ma jeden komentarz

  1. Hania

    Bardzo ciekawa recenzja, teraz już wiem, że warto zdecydować się na taki produkt. Uwielbiam Twojego bloga, ponieważ ułatwia on dokonywanie zakupów. Z tego powodu poczytałabym o wyborze odpowiedniej anteny wewnętrznej. Napiszesz coś o tym?

Dodaj komentarz