Opinie naszych Kandydatów dot

Paulina Skowron | Luty 7, 2019

Opinie naszych Kandydatów dot. wrażeń z naszych procesów rekrutacyjnych zebrane po zakończonych procesach rekrutacyjnych ankietą anonimową – Wyniki Badania Candidate Experience

Czy coś szczególnie wyróżniało się pozytywnie podczas procesu rekrutacji w igus?

Pokazanie entuzjazmu i otwartości. Rozmowa w sposób luźny, przyjazny, bez służbowego i stricte rzeczowego podejścia.”

Rozmowę kwalifikacyjną oceniam bardzo pozytywnie. Pani Aleksandra dzięki swojemu profesjonalizmowi sprawiła, że czułem się dobrze na rozmowie i nie odczuwałem stresu, który przed rozmową mi towarzyszył.”

Rozmowa rekrutacyjna pozwalała poznać zarówno kandydata firmie jak i firmę kandydatowi. Było miło i profesjonalnie.”

Z pewnością atutem jest to, że firma nie trzyma kandydatów w niepewności. Informuje o każdym etapie o ewentualnych sukcesach czy zakończonej już rekrutacji.”

Przyjazna atmosfera i forma zapoznania z przedsiębiorstwem.”

Atmosfera rozmowy”

„Ludzkie” podejście Managera do kwestii szukania pracy w innych firmach; – możliwość rozmowy z pracownikami oraz osobistego poznania firmy podczas „dnia kandydata”; – bardzo przyjazne nastawienie do kandydata przez wszystkich pracowników firmy podczas „dnia kandydata” w siedzibie igus.”

Prowadzący rozmowę jasno przedstawili plan samego spotkania, jak i całego procesu rekrutacyjnego. Ponadto zadawane pytania były konkretne, a atmosfera w jakiej odbyła się rozmowa nie była stresująca.”

Profesjonalnie przeprowadzona rozmowa, dało się wyczuć chęć rozładowania napięcia podczas rozmowy ze strony rekrutujących.”

Dzień Kandydata ;)”

Rzetelnie przeprowadzony proces rekrutacji, otrzymywałem na bieżąco informacje o przebiegu rekrutacji.”

Pozytywne nastawienie osób rekrutujących do kandydata.”

Tak przyjazna rozmowa z pracownikami w Warszawie. Fajne otoczenie w pracy – widać ze zgrany zespół. Również smaczna kanapka na podróż powrotną:)”

Duża koncentracja treści merytorycznych w rozmowie.”

Otwarta, życzliwa atmosfera.”

Bardzo miła atmosfera podczas rozmowy ze wszystkimi osobami uczestniczącymi w procesie rekrutacji.”

Podkreślanie przyjemnej atmosfery w pracy – dzień kandydata, podczas którego mogłem zapoznać się ze specyfiką pracy i poznać zespół z którym miałem potencjalnie współpracować – uśmiechnięte, sympatyczne Panie rekruterki ;-)”

Spotkanie z bezpośrednią przełożoną oraz koleżanką z zespołu- opowiedziały o codziennej pracy.”

Proces rekrutacji oceniam pozytywnie, ponieważ da się wyczuć, że jest on zaplanowany szczegółowo i nie jest chaotyczny. Poza tym duży plus za kontakt z osobami, z którymi przyszło mi się spotkać.”

Zdecydowanie pozytywnie oceniam merytoryczną część procesu rekrutacji, nastawienie pracodawcy do kandydata oraz możliwość poznania firmy „od środka”. Proces rekrutacyjny w firmie Igus był najlepszym w jakim do tej pory brałem udział.”

Dobry kontakt telefoniczny i mailowy.”

1. Bardzo merytoryczna rozmowa podczas spotkania rekrutacyjnego 2. świetna atmosfera podczas spotkania 3. Test wiedzy technicznej – dla inżyniera „z powołaniem” dużą przyjemnością było jego rozwiązanie. 4. Z żadnego innego spotkania rekrutacyjnego nie wyniosłem tyle wiedzy nt. produktów oferowanych przez firmę oraz możliwości ich zastosowania. Dużą pomocą był otrzymany na spotkaniu katalog z realizacjami.”

Miła atmosfera, profesjonalne osoby rekrutujące oraz element „dnia kandydata”.”

Skomentuj artykuł

Napisz komentarz.

Twój komentarz zostanie moderowany przez administratora przed aktywacją.
Słowa kluczowe dla artykułu:

Newsletter:

Wybierz temat