Jesteśmy rodzinnym przedsiębiorstwem z siedzibą główną w Kolonii w Niemczech

Paulina Skowron | Luty 7, 2019

igus Cologne

igus powstał w 1964 r w podwójnym garażu Guntera i Margaret Blase. Obecnie mamy swoje oddziały w 35 krajach i zatrudniamy ponad 3 000 pracowników na całym świecie. W Polsce działamy od 1997 roku i cały czas prężnie się rozwijamy. Obecnie zatrudniamy ponad 120 osób. Jesteśmy światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. Mamy największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki. Dzięki nim możemy w bardzo krótkim czasie zaoferować Klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.

Pracowników traktujemy jak nasz największy kapitał i główne źródło sukcesów w Polsce i na świecie. Bardzo dynamicznie się rozwijamy i inwestujemy w naszych pracowników.

Model zarządzania oraz sama struktura firmy igus Polska funkcjonuje i rozwija się od 2008 roku. Jest realizowany poprzez inwestycje w szkolenia i ciągłe poznawanie potencjału tkwiącego w sile zespołu. Dzięki podejmowaniu przez pracowników coraz to nowych inicjatyw, wspieranych przez Managerów, z małej, kilkuosobowej firmy handlowej w roku 2008 spółka rozwinęła się do ponad 100 osobowej organizacji produkcyjno-handlowo-inżynieryjnej. Już od ponad 30 lat w igus’ach na całym świecie działamy na zasadzie „układu solarnego”. W centrum naszego wszechświata znajduje się Klient, a wokół niego krążymy my wszyscy, czyli pracownicy. To właśnie Klienci dostarczają nam pracę, pieniądze i nowe idee, które każdego dnia napędzają nas do działania. Taka organizacja pracy sprzyja większemu zaangażowaniu pracowników i poczuciu sprawczości, co przekłada się na satysfakcję z pracy i odpowiedzialność za wykonywaną pracę. Nierzadko zdarza się, że z Klientem pracownicy wymyślają i wdrażają nowe rozwiązania czy produkty (w portfolio firmy jest ponad 100 tys. produktów). Wszyscy pracownicy firmy wyznają motto: „Yes we can!” – nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i potrafią bardzo indywidualnie podchodzić do rozwiązania każdej kwestii. Szybkość i jakość działania jest dla nas bardzo ważna. Określone w firmie zasady są dla nas wyłącznie drogowskazem prowadzącym do najefektywniejszego wykonania swoich zadań i realizacji projektów.

Skomentuj artykuł

Napisz komentarz.

Twój komentarz zostanie moderowany przez administratora przed aktywacją.
Słowa kluczowe dla artykułu:

Firma oraz

Newsletter:

Wybierz temat