Pierwsze kroki w igus – okres onboardingowy!

Aleksandra Banaszek | Październik 30, 2018

W igus Sp. z o.o. zdajemy sobie sprawę z tego jak trudne dla Nowych Pracowników są pierwsze dni w nowej pracy. Wejście w nowy zakres obowiązków, nową gamę produktową/usługową czy nowe środowisko bardzo często powoduje stres i dyskomfort. W igus Sp. z o.o. chcielibyśmy, aby nasi Nowi Pracownicy sprawnie wdrażali się w nowe środowisko oraz specyfikę organizacji. W związku z tym mamy przemyślanie zaplanowany system onboardinowy (i pre-onboardingowy), który opiszę poniżej.

Przed pierwszym dniem pracy wszyscy nasi Nowi Pracownicy, niezależnie od działu do którego dołączają otrzymują od nas mailowo Przewodnik Pracodawcy. Za jego pomocą chcielibyśmy przywitać Nowych Pracowników i wprowadzić ich w igus’owy świat zanim jeszcze pojawią się w firmie.

W Przewodniku można znaleźć zagadnienia związane z historią, specyfiką funkcjonowania oraz strukturą firmy, zakresem jej działalności, naszą misją czy wartościami jakimi kierujemy się w codziennej pracy. Oprócz tego za pomocą Przewodnika przesyłamy Nowym Pracownikom pigułkę wiedzy praktycznej, gdzie między innymi podajemy kontakty do naszych Pracowników, które mogą być przydatne na samym początku pracy czy niezbędne informacje o zakwaterowaniu w takcie onboardingu dla Pracowników terenowych. W Przewodniku opisujemy również oferowane przez nas benefity pozapłacowe oraz zasady panujące w firmie, np. w jakich godzinach pracujemy, gdzie możemy parkować oraz w jaki sposób się do siebie zwracamy – mówimy sobie po imieniu. Dzięki takiemu Przewodnikowi, nowa osoba może poczuć się częścią firmowej społeczności, zanim jeszcze pozna innych Pracowników osobiście.

Oprócz Przewodnika Pracodawcy nasi Nowi Pracownicy otrzymują od nas również spersonalizowany Plan Szkoleń Wstępnych. Dla wszystkich nowych osób przygotowujemy indywidualny plan szkoleń wdrożeniowych który trwa ok. 1 miesiąc. Planujemy wtedy każdy dzień pracy Nowego Pracownika. Mają oni wtedy szkolenia ogólnofirmowe, produktowe czy stanowiskowe. Szkolenia wdrożeniowe różnią się nieco od siebie, w zależności od działu, do którego dana osoba dołącza, ale jedno niezmiennie pozostaje bez zmian – wszyscy Nowi Pracownicy otrzymują wsparcie oraz kompleksową wiedzę merytoryczną potrzebną do wykonywania pracy. Każdy Nowy Pracownik ma również swojego Buddiego, czyli opiekuna, który pomaga mu wdrożyć się w nową organizację. Jest to kolega lub koleżanka z zespołu, która/-y odpowie na każde nurtujące pytanie i wprowadzi w nowe środowisko pracy.

W kolejnym artykule opiszemy szczegółowo jak wygląda okres wdrożeniowy w Dziale Handlowym i na Produkcji.

Do zobaczenia!

Aleksandra Banaszek
Specjalista ds. HR
mail: abanaszek@igus.pl
tel: 22 316 36 67

Skomentuj artykuł

Napisz komentarz.

Twój komentarz zostanie moderowany przez administratora przed aktywacją.
Słowa kluczowe dla artykułu:

HR onboardinowy

Newsletter:

Wybierz temat