Przegląd aplikacji – Thorax Trainer

Post navigation

W Danii, odwiedziliśmy skandynawskiego producenta Thorax Trainer, która przenosi trasy narciarskie do domów klientów, dzięki genialnemu urządzeniu, które odzwierciedla poruszanie się sportowca na prawdziwej trasie. Sekwencja ruchu i intensywność treningu jest znakomicie odwzorowana. Właśnie na tym najbardziej skupiają się konstruktorzy Thorax.

Podczas siedzenia w samochodzie przez całą trasę iglidur® on tour, dobrze jest pokonać parę kilometrów na Thorax Trainer.

Przetestowaliśmy nowy model Thorax Trainer. Opór jest generowany przez koło zamachowe, podobne do tego z rowerów znanych z siłowni. Po obu stronach możemy zobaczyć łożyska liniowe drylin® W wraz z wózkami. Bezsmarowność oraz bezobsługowość tych łożysk, czyni to urządzenie wyjątkowo ciche i jak słyszeliśmy od doświadczonych narciarzy, można się na nim poczuć jak na śniegu. Jest to wielką zaletą w porównaniu ze standardowymi, liniowymi łożyskami kulkowymi.

Górne zdjęcie ukazuje standardową szynę z łożyskiem kulkowym (po lewej) oraz podwójną szynę drylin® W, która odzwierciedla uczucie bycia na śniegu (po prawej). Na dolnym zdjęciu możemy zobaczyć wózek z bliska.

W 2013 roku, twórcy Thorax Trainer wygrali konkurs na najlepszą aplikację z łożyskami z tworzyw sztucznych. Dzięki temu projektowi odebrali nagrodę – Złoty manus®!

Chcieliśmy bardzo podziękować pracownikom Thorax Trainer za dogodną okazję, aby trochę potrenować. Kontynuujcie dalej dobrą pracę i pozostańcie aktywni.

Serdeczne pozdrowienia,
igus® i załoga “iglidur® on tour”