Kraniec Europy

Post navigation

Wczoraj wieczorem, dotarliśmy do stolicy Portugalii, ale było zbyt ciemno żeby zrobić dobre zdjęcia. Dlatego zdecydowaliśmy się na kolację, a następnie rozejrzeć trochę po Lizbonie. Po śniadaniu opuściliśmy hotel i przekroczyliśmy “Most 25 kwietnia”, który jest porównywany do Golden Gate ze względu na konstrukcję.

Przekraczamy rzekę Tag

Wygląda naprawdę podobnie do Golden Gate.

Na drugiej stronie, zatrzymaliśmy się pod statuą “Chrystusa Króla”. Pomnik jest oparty o ten z Rio de Janeiro, gdzie był już nasz samochód iglidur®.

Cristo Rei

Po krótkim przystanku, kontynuowaliśmy w kierunku wieży Vasco da Gama, aby zrobić kolejne zdjęcia. Obiekt został nazwany od portugalskiego odkrywcy Vasco da Gama, który przybył był pierwszym Europejczykiem, który przyżeglował do Indii – 1498 rok.

Wieża Vasco da Gama

Przed obiadem, odwiedziliśmy Klasztor Hieronimitów, kolejny obiekt z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Klasztor Hieronimitów z imponującą fasadą.

Po obiedzie, udaliśmy się do słynnej cukierni w Lizbonie, gdzie zjedliśmy więcej niż jedną tarte. Wraz z espresso, smakuje świetnie.

Jeden z najlepszych deserów!

Na brzegu rzeki Tag, można znaleźć Pomnik Odkrywców, który powstał aby uczcić erę odkrywania na przestrzeni 15 i 16 wieku, gdzie statki z Lizbony wypływały na handel z Indyjskimi kupcami.

Samochód iglidur®, jest również poszukiwaczem przygód.

Ostatni przystanek to zachodni kraniec Europy – Cabo da Roca.

Kraniec Europy3 rządnych przygód, dotarło do celu.

Z oparzeniami słonecznymi i ogromem wrażeń, wróciliśmy do hotelu aby się trochę przespać i być gotowym na nadchodzący tydzień w Portugalii.