Aplikacja – Robotic Drilling Systems

Post navigation

W Robotic Drilling Systems, mieliśmy okazję zobaczyć przyszłość wydobywania paliw kopalnianych. Norweska firma z siedzibą w Sandnes, opracowała serię robotów, które pomagają w tym przedsięwzięciu. Zwykle segmenty wydobywane są za pomocą rąk, a jest to spory ciężar. Z pomocą przychodzą właśnie roboty elektryczne, które są silniejsze i mogą przeprowadzić proces wydobycia.

Aplikacja - Robotic Drilling SystemsA Zrobotyzowany system podczas pracy testowej: segmenty po lewej stronie. Robot bierze jeden z nich, obraca i ustawia w odpowiedniej pozycji. readychains® wewnątrz robota, biorą udział przy każdym ruchu.

Ruchy robota realizowane są w siedmiu osiach, które muszą współpracować ze sobą, aby uzyskać doskonałą motorykę. Pięć różnych rozmiarów e-prowadników od igus®, odgrywa znaczną rolę przy płynnej pracy.

Robot może też robić inne rzeczy: na przykład tutaj został wykorzystany do uchwycenia dry-tech® box’a z łożyskami igus®.

Inżynierowie z Robotic Drilling Systems wybrali readychains® od igus® z trzech powodów: pracują niezawodnie, są dostępne w różnych rozmiarach i mogą zostać bardzo szybko zamontowane. Ready. Chain. Go!


Zdjęcie grupowe z samochodem: pracownicy Robotic Drilling Systems i załoga “iglidur® on tour”. Robot z dry-tech® box’em w tle.

Chcieliśmy podziękować Robotic Drilling Systems za życzliwe przyjęcie nas, a w szczególności Orjan H. Larsen za poświęcony nam czas.

Pozdrawiamy,
igus® i załoga “iglidur® on tour”