Aplikacja – Alu Design

Post navigation

Daliśmy sobie odrobinę komfortu w Alu Design & Services w Kristiansand. Jest to Norweska firma, specjalizująca się w projektowaniu i konstrukcji krzeseł operatorskich. To właśnie z tych krzeseł, operatorzy sterują ogromnymi dźwigami, samolotami, statkami czy nawet ratują świat, tak jak w ostatniej części filmu Transformers. W “Age Of Extinction”, Mark Wahlberg siedział na “MH OCH 300”, najbardziej znanym krześle firmy Alu Design’s.


Wysokiej klasy rozwiązanie od Alu Design & Services z Norwegii. Konstrukcja jest wystarczająco dobra dla Hollywood.

Wszystkie krzesła, które opuszczają fabrykę, muszą spełniać wysokie wymagania w zakresie komfortu, jakości i wyglądu. Wszystko musi być doskonałe. To było imponujące, gdy dowiedzieliśmy się, że niektóre modele mają aż 16 przycisków tylko po to aby optymalnie wyregulować pozycję siedzenia. Łatwość obsługi jest koniecznością. “Reszta elementów krzesła jest zawsze budowana wokół miejsca na kubek kawy” – powiedział nam pracownik z przymrużeniem oka.

Podwozie w seryjnym modelu: szczegółowo widzimy na górnym zdjęciu w ramce. Zdjęcie na środku pokazuje dwa e-prowadniki, które prowadzą przewody do aparatury. Ponadto jest jeszcze jeden e-prowadnik osadzony w podłodze, który umożliwia ruchy horyzontalne.

W większości przypadków, Alu Design dostarcza swoim klientom krzesła, jednak okablowanie to już oddzielna sprawa. Podwozie powinno być stabilne i niezawodne jak to tylko możliwe i odnosi się to również do e-prowadników igus®, które często w tych konstrukcjach są stosowane. Według montażysty, są wytrzymałe, łatwe w montażu i dobrze wykonują swoją pracę.

W wielu miejscach gdzie realizowany jest ruch, potrzeba e-prowadników aby przewody nie zostały przełamane lub uszkodzone, nie ważne w jakiej pozycji się znajdują. W zależności od charakterystyki pracy, często potrzebna jest też odporność na wilgoć i brud. Biorąc pod uwagę te aspekty, zdecydowano się wybrać e-prowadniki igus®.

Krzesło czyli gwiazda na tym zdjęciu grupowym, oraz pracownicy Alu Design & Services, ASI Automatikk (dystrybutor produktów igus® w Norwegii) i załoga “iglidur® on tour”.

Chcielibyśmy podziękować Alu Design & Services za gościnność i ciekawe doświadczenia. Słowo “krzesło” nabrało dla nas zupełnie nowego znaczenia.

Wszystkiego dobrego,
igus® i załoga “iglidur® on tour”