Wenecja

Post navigation

Naszym pierwszym przystankiem we Włoszech była Wenecja, gdzie musieliśmy zaparkować nasz samochód iglidur® na parkingu, ponieważ Wenecja nie jest przystosowana dla pojazdów. Mieliśmy kilka miejsc na liście do odwiedzenia, a zaczęliśmy od kanału i mostu Rialto. Jest to najstarszy most łączący Grand Canal.

WenecjaZwiedzanie Wenecji.

Na moście Rialto, oglądamy Grand Canal.

Grand Canal po południu

Następnym przystankiem był Piazza San Marco. Jest to główny plac i społeczne centrum Wenecji. Akurat mieliśmy okazje pokarmić gołębie ziarnami.

Feeding the pigeons

JJednak głównym punktem jest Bazylika Cattedrale Patriarcale di San Marco (Bazylika Świętego Marka). Konstrukcja jest imponująca, a zwłaszcza złote mozaiki wewnątrz. Niestety, nie można było wziąć ze sobą aparatu do środka.

Bazylika świętego Marka.

W pobliżu Bazyliki i na terenie całej Wenecji, widać typowe gondole.

Nie ma serwisu gondol w deszcz.

Z powodu deszczu, wszystkie stały zakryte i nie używane. Dlatego zdecydowaliśmy się na zwiedzanie Wenecji i jej wąskich uliczek na piechotę.

… czwórka wspaniałych…


… pomnik Carlo Goldoni.

Spędziliśmy cały dzień w Wenecji i dotarliśmy na Campo Santa Margherita po zachodzie słońca. Jest to miejsce. w którym ludzie spotykają się w lokalnych barach.

dry-tech®-box na Campo Santa Margherita 

Ostatni przystanek w Wenecji był po przeciwnej stronie Grand Canal w odniesieniu do Piazza San Marco – Punta della Dogana di Mare. Z tego miejsca jest świetny widok na Grand Canal.

Grand Canal nocą.

Byliśmy już bardzo zmęczeni więc udaliśmy się do hotelu.

Baj baj, Wenecja!