Wizyty u klientów z Polski

Post navigation

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Kujawską Fabrykę Maszyn Rolniczych „KRUKOWIAK”, która jest jednym z najważniejszych producentów maszyn rolniczych w Polsce. Utrzymanie wysokiej jakości i innowacyjności produktów możliwe jest dzięki stałej współpracy z instytutami naukowymi oraz dzięki zastosowaniu w produkcji podzespołów najlepszych producentów, w tym e-prowadników firmy igus®. Aplikacja e–prowadnikowa od igus umożliwia szeroki zakres ruchów belki hydraulicznej w opryskiwaczach Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych KRUKOWIAK i gwarantuje bezpieczne prowadzenie przewodów i węży hydraulicznych w czasie pracy maszyny w polu.

Pracownicy firmy KRUKOWIAK, oraz “transformer” czyli maszyna firmy KRUKOWIAK + samochód iglidur®

Na poniedziałek mieliśmy też zaplanowane odwiedziny w firmie RADPAK, która dostarcza kompletne linie pakujące od produktu luzem poprzez foliowanie, kartonowanie oraz pakowanie zbiorcze wraz z paletyzowaniem. Przemysł opakowaniowy dotyczy w dużej mierze materiałów delikatnych. Zgodność ze specjalnymi wymogami jest kluczowa z powodu ich specjalnych właściwości. Maksymalny poziom higieny jest wymagany przy równoczesnej czystości i ekonomii szybkiego i precyzyjnego procesu przetwarzania, dlatego bezsmarowne, bezobsługowe i odporne na różnego rodzaju media łożyska igus®, są produktem, który spełnia oczekiwania branży opakowaniowej.

Pracownicy firmy RADPAK, igus® Polska oraz samochód iglidur®.

Kolejny dzień to wizyta w firmie Wagony Świdnica S.A specjalizującej się w produkcji i naprawie wagonów kolejowych. Zakłady eksportują różne rodzaje wagonów do krajów europejskich, głównie do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii.

Produkty igus® mogą pracować przy dużych obciążeniach i zabrudzeniu, dlatego świetnie sprawdzają się w branży kolejowej.

Wizyty u klientów z PolskiPracownicy firmy Wagony Świdnica S.A oraz igus® Polska.

Wizyty u klientów z Polski.2Samochód iglidur® to wytrzyma?

Kolejny przystanek w firmie Tenneco Automotive Eastern Europe Sp. z o.o. – Tenneco jest jednym z największych producentów i dostawców komponentów oraz systemów na rynku motoryzacyjnym na świecie, z oddziałami na 5 kontynentach. Z naszej podróży iglidur® on tour, znacie zalety produktów igus® w branży motoryzacyjnej.

Załoga iglidur® on tour oraz pracownicy firmy Tenneco Automotive Eastern Europe Sp. z o.o.

A tutaj jesteśmy już w JBG-2, dynamicznie rozwijającej się firmie, produkującej urządzenia chłodnicze dla sklepów i sieci marketów. JBG-2 korzysta z najnowszych technologii, w tym rozwiązań igus®, które między innymi mają zgodność z normami FDA w kontakcie z żywnością.

Wizyty u klientów z Polski.3Mamy nowego kierowcę!

Po długiej drodze do Warszawy dotarliśmy do firmy ZPU Remat Sp. z.o.o., która skupia się na konstrukcji i produkcji przenośników taśmowych, linii produkcyjnych oraz stołów buforujących.

Pogoda nie dopisała, my trochę zmarzliśmy ale dry-tech®-box ma się świetnie

Następnie zaparkowaliśmy pod siedziba Fabryki Obrabiarek Precyzyjnych AVIA S.A. która została założona w 1902 roku i od ponad 50 lat jest czołowym polskim producentem precyzyjnych obrabiarek wysokiej klasy. W swoich konstrukcjach firma AVIA S.A stosuje z powodzeniem e-prowadniki igus®.

Nadszedł czas aby wyruszyć na północny wschód. Produkcja laminatowych łodzi motorowych i żaglowych jest obecnie główną gałęzią przemysłu, zlokalizowaną w Ślepsku. Jest to obecnie jedna z największych stoczni w Europie. W celu zaoszczędzenia miejsca, na łodziach znajdziemy elementy przesuwne oraz rozkładane, czyli idealne miejsce do zastosowania łożysk liniowych drylin® lub tulei ślizgowych, znakomicie pracujących w środowisku wodnym.

Wizyty u klientów z Polski.4W koszulkach i szalikach wszyscy razem. Pracownicy MPPB J.W. Ślepsk oraz igus®

Następne kilometry na polskich drogach pokonaliśmy w celu odwiedzenia firmy Metal-Fach Sp. z o.o z siedzibą w Sokółce- kolejny z wiodących producentów maszyn rolniczych w Polsce i na świecie. Przede wszystkim w zastosowaniach rolniczych konieczne są rozwiązania, które sprawdzą się w trudnych warunkach, takich jak zabrudzenia, wstrząsy i obciążenia krawędziowe. Brak konieczności smarowania i długa żywotność są równie ważne. W wielu zastosowaniach, metalowe tuleje lub recyrkulacyjne kulkowe łożyska prowadzące można zastąpić bezsmarowymi polimerowymi łożyskami ślizgowymi.

dry-tech®-box przygotowany już do podróży w kosmos z łazikiem marsjańskim, samochód iglidur® w trakcie ładowania

Pracownicy firmy Metal-Fach Sp. z o.o. i latający samochód iglidur®

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim za naprawdę ciekawe wizyty i wiele interesujących rozmów.

To był świetnie spędzony czas, gorące pozdrowienia!

Załoga iglidur® on tour i igus® Polska