Aplikacja – Oceaneering

Post navigation

Oceaneering AS w Norwegii – jesteśmy zanurzeni w głębi oceanów. Czuliśmy się jak na urlopie, nie fizycznie ale mentalnie.
Oceaneering specjalizuje się w operacjach podwodnych przy użyciu zdalnie sterowanych pojazdów (ROV) znanych także jako roboty podwodne. Podczas badania złóż ropy, system ROV jest zwykle wykorzystywany jako pierwszy. Pilot robota kieruje nim aby ustawić kotwice, następnie ekipa ROV bada dno morskie i monitoruje wszystkie napotkane przeszkody przed rozpoczęciem pracy. Oceaneering wspiera wszelkiego rodzaju prace podwodne, od rozpoznania terenu, po instalację urządzeń oraz zadania wiertnicze. Każdy system ROV może być sterowany przez załogę z pomieszczenia manewrowego lub specjalnie przygotowanego w tym celu pojazdu.

Garaż podwodnego robota, jest zasilany poprzez widoczny zółty przewód. Cewka ruchoma prowadzona jest dzięki łożyskom liniowym drylin®

ROV rozpoczyna swoją wyprawę w pewnego rodzaju garażu, który jest wodowany z łodzi albo platformy. Robot jest stale połączony z garażem poprzez przewód, w celu zasilania i wymiany danych. Oznacza to, że połączenie jest ruchome, dlatego projektanci zdecydowali się na rozwiązania bezsmarowne i bezkorozyjne, czyli łożyska liniowe drylin®. Oczywiście prace konserwacyjne są w tym przypadku konieczne.

Szyna jest aktualnie zardzewiała, ale nie przeszkadza to w pracy systemowi igus®. Materiał jest odporny na bród oraz jest samoczyszczący.

ROV jest trochę jak dziecko w łonie matki, gdzie matka jest statkiem, a łożysko garażem. Dziecko pozostaje połączone z matka i jest odżywiane przez pępowinę (żółty kabel).

Bezkorozyjna, bezsmarowna technologia trybopolimerów, jest naturalnym przyjacielem każdego podwodnego robota.

Dziekujemy za wejście do podwodnego świata i życzymy dalszych sukcesów.

Gorące pozdrowienia,
igus® i załoga “iglidur® on tour”