Macedonia

Post navigation

Witamy – Sofia Bułgaria. Zrobiliśmy krótki przystanek przed dalszą trasą do Macedonii.

Dzień Dobry Sofia!

Z Sofii wyjechaliśmy około południa i kontynuowaliśmy naszą wycieczkę. Zdecydowaliśmy jechać przez Serbię, ponieważ nasz kolega z Macedonii, Dritan, miał nas zabrać na imprezę. Na granicy, strażnik kontrolujący nasze paszporty, zobaczył naszą winietę z Bułgarii, z zeszłego tygodnia.

“Winieta wygasła. Musisz kupić nową. 5 Euro poproszę”
“Nie ma problemu. Chciałbym zapłacić kartą”
“Przepraszam ale tylko gotówka”

Wyobraź sobie, że podróżujesz 4 miesiące po Europie z kieszeniami pełnymi różnych obcych walut ale bez Euro….

“Czy jest tu może bankomat?”
“Nie”

Ok ostatnia szansa
“Akceptuje Pan liry tureckie?”
“Nie”

Próbowaliśmy podpytać kierowców za nami ale skończyło się to niepowodzeniem. Jednak pani z kontroli granicznej zrobiło się nas żal i przepuściła nas z nieważną winietą. Dziękujemy Pani bardzo.

Przekraczamy granicę Serbii.

Nagle krajobraz zmienił się na okolicę pokrytą śniegiem. Niemniej jednak świeciło słońce. Okulary przeciwsłoneczne!

MacedoniaPiękna biała natura.

Na koniec dnia, dołączył do nas Dritan, który przekroczył granicę Macedonii bez żadnych problemów. Pojechaliśmy do naszego hotelu w Tetovo i zjedliśmy przed snem kolację. Musieliśmy trochę odpocząć, ponieważ czekało nas ważne wydarzenie, z wieloma klientami, profesorami i studentami.

Witamy w Macedonii.

Spotkanie w Business Development Centre. Byliśmy trochę zdenerwowani kiedy zobaczyliśmy przybywających ludzi, niemniej jednak byliśmy dobrze przygotowani i mieliśmy wiele ciekawych rozmów. Sami zobaczcie:

Wiele osób chciało poznać firmę igus®

Prezentacja Hennlich – Halime i Elizabeta

Paulo Braz (igus® Niemcy) prezentacja igus®

Jak zwykle, wszyscy chcieli…

… poznać nasze produkty

Od lewej do prawej: Paulo (igus® Niemcy), Nils, Halime (Hennlich), Ja, samochód iglidur®, Sandor, Elizabeta (Hennlich), Dritan Qamili (Hennlich)

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas

Impreza była udana,a po niej poszliśmy do Xamia e Larme, który jest najbardziej znanym meczetem w Tetovo z 1495 roku. To również punkt orientacyjny ze względu na piękne kolory i dekoracje.


Xhamia e Larme w Tetovo, Macedonia

Wieczorem, wróciliśmy na trasę aby ruszyć do Belgradu w Serbii. Po 210 km ponownie przekroczyliśmy granicę Macedonii. Dojechaliśmy około 23:00 i zarezerowaliśmy natychmiast masaż na następny dzień.