Aplikacja – Aldebaran

Post navigation

Jeden z naszych pierwszych klientów we Francji to Aldebaran. Producent humanoidalnych robotów, takich jak NAO.

Firma Aldebaran powstała w 2005r i zatrudniała 5 pracowników, idąc z wizją Bruno Maisonnier o budowaniu robotów humanoidalnych, w celu ich integracji do naszego codziennego życia, aby mogły być wykorzystywane do pracy na recepcji, jako pomoc domowa, w celach rozrywkowych a nawet w terapii autyzmu.

 

NAO, robot humanoidalny stworzony przez Aldebaran. © Aldebaran [1]

Wszystko zaczęło się od robota zwanego NAO. Ten robot ma 58 cm wysokości i jest zdolny do interakcji z ludźmi, ponieważ potrafi się poruszać, rozpoznać Cię, słyszeć, a nawet z Tobą rozmawiać!” [1]. W 2007 roku, NAO stał się standardowym robotem w RoboCup Soccer League. Co więcej, stał się również standardem w świecie akademickim, jeżeli chodzi o badania i edukację. Jako robot humanoidalny, posiada wiele “stawów” aby mógł naśladować ruchy człowieka. Dlatego też, wyposażony został w produkty igus® takie jak igubal® czy iglidur®.

Nawet w złożonych stawach takich jak łokcie, kolana, nadgarstki – igus® sprawdza się świetnie.[1, modified]

NAO to oczywiście hardware i software. Program współpracuje z podzespołami, dzięki czemu praca robota jest możliwa. Dlatego oprócz silników i czujników, w jednym NAO można znaleźć 112 produktów igus®. Standardowe i niestandardowe części z iglidur® J. G oraz igubal® w miejscach takich jak łokcie, kolana i nadgardstki. W rzeczywistości ponad 7000 robotów NAO, jest stosowanych na całym świecie w ponad 70 krajach aby uczyć programowania w przyjemny i praktyczny sposób.

Może pewnego dnia NAO będzie wstanie prowadzić samochód?

Ponad 450 pracowników w Aldebaran, pracuje nad wspólnym celem, aby stworzyć niezwykle interaktywnego towarzysza i parnera” [1]. Najnowsze dzieło nazywa się Pepper i został zaprojektowany do życia z ludźmi. Zdo interakcji sprawiła, że NAO stał się już częścią naszej rodziny igus®.

Nowy czlonek w rodzinie igus® – NAO. Od lewej do prawej: Daniel Bispo Tome (igus® Francja), Franck Elyssa Dahlia (igus® Francja) + NAO (Aldebaran), Karl Weinmeister (iglidur® on tour), Nils Schneider (iglidur® on tour), Sandor Meierjohann (iglidur® on tour)

Chcielibyśmy podziękować Aldebaran za gościnność i możliwość poznania NAO.

Wszystkiego dobrego

igus® i załoga “iglidur® on tour”